Γ' Εθνική

«Απέδρασαν» από την Καλαμάτα τα Τρίκαλα!

Για την 11η αγωνιστική της Football League, τα Τρίκαλα πέρασαν από την Καλαμάτα με 1-0, ύστερα από πέναλτι που εκτέλεσε ο Ριζογιάννης στις καθυστερήσεις.

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας παρέμειναν τα Τρίκαλα, τα οποία πέρασαν από την έδρα της Καλαμάτας επικρατώντας 1-0 με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Στο τέλος του παιχνιδιού οι παίκτες της «Μαύρης Θύελλας» διαμαρτυρήθηκαν έντονα στην διαιτησία, καθώς θεώρησαν άδικη την απόφαση του διαιτητή να δώσει πέναλτι.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, τα Τρίκαλα παρουσίασαν καλύτερη εικόνα και πίεσαν αρκετά την Καλαμάτα χωρίς όμως αποτέλεσμα. Το δεύτερο μέρος ήταν πιο ισορροπημένο και από τις δυο πλευρές, τόσο η γηπεδούχος, όσο και η φιλοξενούμενη είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν, όμως τις άφησαν ανεκμετάλλευτες.

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως, δόθηκε πέναλτι στα Τρίκαλα, με τον Ριζογιάννη να διαμορφώνει το τελικό 1-0.