Πεντάρα του Αστέρα στον Βόλο και έπιασε τετράδα!

Η ομάδα γυναικών του Αστέρα Τρίπολης επικράτησε με το εμφατικό 5-0 του Βόλου 2004, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής.

Εμφατική νίκη για την ομάδα γυναικών του Αστέρα Τρίπολης, οι οποίες επικράτησαν με 5-0 του Βόλου 2004, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής και ανέβηκαν στην 4η θέση της βαθμολογίας!

Η Γούλα άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό, με την Κέκου δυο λεπτά αργότερα να έχει δοκάρι, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία ο Βόλος για να ισοφαρίσει. Στο 32ο λεπτό η Μοσκοφίδου αστόχησε από την άσπρη βούλα, ωστόσο η ίδια παίκτρια πήρε την… εκδίκησή της δυο λεπτά αργότερα και με ωραία κεφαλιά έγραψε το 2-0 για τον Αστέρα.

Στο 51' η Νεοφύτου με δυνατό σουτ σημείωσε το 3-0 και το σκορ έκλεισε με ακόμη δύο γκολ της Μοσκοφίδου, στο 70' και στο 72', για το τελικό 5-0!