Γερμανία

Ανατροπή Ευρώπης για Άιντραχτ

Η Άιντραχτ επιβλήθηκε 3-1 στην έδρα της απέναντι στην Άουγσμπουργκ και έκανε αποφασιστικό βήμα για την κατάληψη της 6ης θέσης, αφού ξέφυγαν στο +6 από την αντίπαλό τους.

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη για την Άιντραχτ Φρανφκούρτης που επιβλήθηκε στην έδρα της 3-1 με ανατροπή κόντρα στην Άουγκσμπουργκ και πλέον βρίσκεται κοντά στην κατάληψη της 6ης θέσης που οδηγεί στο Conference κανονικά, αλλά μπορεί ακόμα και στο Europa. H γηπεδούχος πλέον βρίσκεται στο +6 από την αντίπαλος της, αλλά και από την Φράιμπουργκ που έχει παιχνίδι λιγότερο.

Η φιλοξενούμενη κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Ρούμπεν Βάργκας, με δεξί σουτ μετά από ασίστ του Ντεμίροβιτς. Η Φρανκφούρτη δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους έφερε το ματς στα ίσια με τον Σαϊμπί μετά από ασίστ του Εμπιμπε και δεν άργησε να πάρει το προβάδισμα και να μπει στην θέση του οδηγού, μιας που στο 61’ ο Εκιτικέ έγραψε το 2-1. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μάρμους στο 5ο λεπτό των καθυστέρησεων.