Γερμανία

Πάγωσε την Μπάγερν με τρία γκολ μέχρι το 36' η Άιντραχτ!

Φοβερά πράγματα στη Φρανκφούρτη, με την Άιντραχτ να προηγείται 3-1 της Μπάγερν Μονάχου στο ημίχρονο, έχοντας σκοράρει τρις μέχρι το 36'...

Τι κι αν έχει τέσσερις ήττες σε ισάριθμα ματς μετά τη διακοπή του Νοεμβρίου;

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης βρήκε να ξεσπάσει στην... Μπάγερν Μονάχου!

Οι «αετοί» ήταν ισοπεδωτικοί στο πρώτο ημίχρονο του εντός έδρας ματς με τους Βαυαρούς, καθώς πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα 3-1...

Ο Μαρμούς άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό, με τον Εμπιμπέ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 31’ και τον Λάρσον να βάζει σε ακόμη πιο δύσκολη θέση την Μπάγερν πέντε λεπτά αργότερα.

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ πάντως, πρόλαβε να μειώσει πριν την ανάπαυλα με τον Κίμιχ.

Σημειώνεται πως η τελευταία φορά που η rekordmeister βρέθηκε να χάνει με τρία γκολ στο 36ο λεπτό αγώνα πρωταθλήματος, το ημερολόγιο έδειχνε 8 Μαΐου 2004, με τη Βέρντερ Βρέμης να επικρατεί 3-1 στο Μόναχο στον δρόμο για την κατάκτηση του τίτλου.