Γερμανία

Γύρισε από την κόλαση και τσίμπησε τον βαθμό στη Βρέμη η Άιντραχτ!

Η Βέρντερ Βρέμης πήρε διαφορά δυο τερμάτων, αλλά η Άιντραχτ Φρανκφούρτης με δυο γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών (65'-76') πήρε τον βαθμό για την 11η αγωνιστική της Bundesliga.

Έβγαλε αντίδραση και έσωσε την παρτίδα στη Βρέμη η Άιντραχτ Φρανκφούρτης!

Οι «αετοί» ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με τη Βέρντερ στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Bundesliga, σε ένα ματς που βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0, αλλά με δυο γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών (65'-76') πήραν τον πολύτιμο βαθμό ενόψει της συνέχειας.

Η Βέρντερ Βρέμης άνοιξε το σκορ στο ιδανικότερο χρονικό σημείο, αφού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Μάρβιν Ντουκς ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα για το 1-0. Μάλιστα, η ομάδα του Όλε Βέρνερ πέτυχε το 2-0 στο 50’ με τον Μπορέ, παίρνοντας έτσι σημαντικό προβάδισμα για τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Ωστόσο, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης δεν παραιτήθηκε ποτέ από το ματς και τιμώρησε την έλλειψη συγκέντρωσης της Βέρντερ Βρέμης. Ο Σκίρι μείωσε στο 65’ σε 2-1 και ο Σμόλτσιτς στο 75’ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (10/11)
Γκλάντμπαχ-Βόλφσμπουργκ 4-0
(16' Τσβαντσάρα, 42' Ράιτς, 64' Ονορά, 71' Πλεά)

Σάββατο (11/11)
Μπάγερν Μονάχου-Χάιντενχαϊμ 4-2
(14', 44' Κέιν, 72' Γκερέιρο, 85' Τσούπο Μότινγκ - 67' Κλάιντινστ, 70' Μπέστε)

Άουγκσμπουργκ-Χόφενχαϊμ 1-1
(53' Ντεμίροβιτς - 23' Βέγκχορστ)

Στουτγκάρδη-Μπορούσια Ντόρτμουντ 2-1
(42' Ουντάβ, 83' πέν. Γκιρασί - 36' Φίλκρουγκ)

Ντάρμσταντ-Μάιντς 0-0

Μπόχουμ-Κολωνία 1-1
(25' Ντάσνερ - 54' Ζέλκε)

Κυριακή (12/11)
Μπάγερ Λεβερκούζεν-Ουνιόν Βερολίνου 4-0
(23' Γκριμάλντο, 57' Κοσουνού, 73' Τα, 83' Τέλα)

Βέρντερ Βρέμης-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-2 (45+1' Ντουκς, 50' Μπορέ - 65' Σκίρι, 75' Σμόλτσιτς)
Λειψία-Φράιμπουργκ (20:30)