Γερμανία

Έκλεισε θέση για τα ημιτελικά η Ουνιόν

Οι Βερολινέζοι με ανατροπή έκαμψαν την αντίσταση της Σεντ Πάουλι και με 2-1 πήραν το εισιτήριο για την τελική τετράδα του Κυπέλλου Γερμανίας.

Η Σεντ Πάουλι κατάφερε να αιφνιδιάσει την Ουνιόν και να της βάλει δύσκολα για την πρόκριση, ωστόσο η Ουνιόν είχε τον τρόπο να φτάσει στην ανατροπή με 2-1 και να πάρει την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας.

O Kίερεχ στο 20ο λεπτό αιφνιδίασε τους γηπεδούχους με απευθείας εκτέλεση φάουλ που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Ρένεφ. Ωστόσο πριν κλείσει το πρώτο μέρος, η έβδομη του βαθμολογικού πίνακα στην Μπουντεσλίγκα, Ουνιόν ισοφάρισε όταν ο Μπέκερ από ασίστ του Αβονίγι, έκανε το 1-1.

Στο 75ο λεπτό ο Βόλγκσάμερ αποδείχτηκε η χρυσή αλλαγή του Φίσερ, αφού έχοντας περάσει δέκα λεπτά πιο πριν στη θέση του δημιουργού της ισοφάρισης, σκόραρε για να χαρίσει την πρόκριση στους Βερολινέζους.