Βέλγιο

Δεν σηκώνει κεφάλι η Κόρτραϊκ του Αναστασίου

Οδυνηρή ήττα από την Οστάνδη με σκορ 2-1 δέχτηκε η Κόρτραϊκ του Γιάννη Αναστασίου, που έμεινε για έκτο σερί ματς της Jupiler League μακριά από το τρίποντο. Σκόραρε ο Ατζαγκούν.

Μόνο στο Κύπελλο «ανέπνευσε» η Κόρτραϊκ. Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου συνεχίζει την… κατηφόρα στο πρωτάθλημα, αφού έμεινε για έκτη σερί αγωνιστική χωρίς νίκη, μετρώντας τρεις ήττες και ισάριθμες ισοπαλίες.

Αυτή τη φορά έπεσε θύμα της Οστάνδης, η οποία πέτυχε σπουδαία ανατροπή με σκορ 2-1, για να πανηγυρίσει την πρώτη της φετινή νίκη.

Το σκορ άνοιξε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Αμπντούλ Ατζαγκούν, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για το σύνολο του Έλληνα τεχνικού. Η Οστάνδη μπήκε… αγριεμένη στο δεύτερο ημίχρονο και με γκολ των Μπεριέ στο 59’ και Γκανό στο 74’ πήρε τη σημαντική νίκη.