Γενικά

Έκανε... πλάκα στην Κροατία η Εσθονία

Η αντίπαλος της Εθνικής Ελλάδας, Εσθονία, επικράτησε 3-0 της Κροατίας σε φιλικό που διεξήχθη στο Τάλιν. Τραυματίστηκε ο Πιάτσα.

«Πλάκα» στην Κροατία έκανε η Εσθονία. Η αντίπαλος της Εθνικής Ελλάδας στα προκριματικά του Μουντιάλ, επικράτησε 3-0 της παρέας του Πέρισιτς σε φιλικό που διεξήχθη στο Τάλιν.

Ο Λουτς πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό άνοιξε το σκορ για την Εσθονία, με την ομάδα του Ρέιμ να χτυπάει δύο φορές ακόμη στο τελευταίο δεκάλεπτο με τους Βασίλιεφ και Ζένιοφ. Ωστόσο, αυτό που πρέπει να… πόνεσε περισσότερο τους ανθρώπους της Κροατίας (αλλά και της Γιουβέντους) δεν ήταν η ήττα αλλά ότι ο Πιάτσα αποχώρησε τραυματίας στο 65ο λεπτό.

Siim Luts Goal HD Estonia 1-0 Croatia 28.03... από meteoalex1

Konstantin Vassiljev Goal - Estonia 2-0 Croatia... από Football--Live

Zenjov Goal HD - Estonia 3-0 Croatia 28.03.2017 από Goals_online