Έπαιξε με ένεση ο Πέλκας

Με πρησμένο πόδι αγωνίστηκε στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με τη Λαμία, ο Δημήτρης Πέλκας, ο οποίος έδειξε τον δρόμο προς τη νίκη στον «δικέφαλο». Καμία ανησυχία εν όψει Ολυμπιακού.

Όχι μόνο έδειξε στον ΠΑΟΚ τον δρόμο προς τη νίκη, ανοίγοντας το σκορ στο 56’, αλλά έβγαλε και το ματς σφίγγοντας τα δόντια.

Ο αστράγαλος του Δημήτρη Πέλκα γύρισε σε μια διεκδίκηση της μπάλας με τον Ανέστη Αναστασιάδη στο 17ο λεπτό και για λίγα λεπτά δεν πάταγε καλά, ενώ σταδιακά ξεκίνησε να πρήζεται. Ωστόσο, λόγω της επιθυμίας του συνέχισε στο παιχνίδι.

Στην ανάπαυλα του έγινε ένεση ώστε να σταματήσουν οι ενοχλήσεις. Εν τέλει Έλληνας μεσοεπιθετικός έπαιξε για 78 λεπτά συνολικά και βγήκε όταν ο «δικέφαλος» είχε κλειδώσει ουσιαστικά τη νίκη, καθώς το σκορ ήταν 2-0 υπέρ του.

Παράλληλα, δεν υπάρχει ανησυχία εν όψει του μεγάλου ντέρμπι της Κυριακής (25/02) κόντρα στον Ολυμπιακό στην Τούμπα.