Euro 2024

Απίθανος Λουκάκου, έκανε καρέ σε 20 λεπτά για το 4-0 του Βελγίου στο ημίχρονο!

Ο Ρομέλου Λουκάκου σκόραρε τέσσερις φορές σε διάστημα 20 λεπτών, με το Βέλγιο να προηγείται με 4-0 του Αζερμπαϊτζάν στο ημίχρονο.

Διαλύει από ημίχρονο το αδύναμο Αζερμπαϊτζάν με… καυτό Λουκάκου το Βέλγιο για την αναμέτρηση που διεξάγεται για την τελευταία αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2024!

Οι «κόκκινοι διάβολοι» προηγούνται με 4-0 στην ανάπαυλα, έχοντας και ακυρωθέν γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο. Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Ρομέλου Λουκάκου, με τον στράικερ του Βελγίου και της Ρόμα να πετυχαίνει καρέ σε διάστημα 20 λεπτών.

Το 1-0 ήρθε στο 17’, με τον Λουκάκου να σκοράρει με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Ντοκού:

Ο Βέλγος στράικερ πέτυχε το 2-0 στο 26’ με σουτ στην κίνηση μετά την κεφαλιά-πάσα του Καστάνιε:

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας, ο 30χρονος φορ βρήκε δίχτυα με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Φαές για το 3-0:

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 37ο λεπτό, ο Λουκάκου έγραψε το 4-0 με τον Μανγκαλά να τον βρίσκει κάθετα και ο έμπειρος επιθετικός με ωραίο τελείωμα να πετυχαίνει καρέ: