Βέλγιο

Έχασαν... οι ομάδες, νίκησε το θέαμα

Μετά από ένα «χορταστικό» ματς, Οστάνδη και Βάρεγκεμ ήρθαν ισόπαλες 3-3 στην έδρα της πρώτης για την τέταρτη αγωνιστική των πλέι οφ της Jupiler league για την κατάκτηση του τίτλου.

Οστάνδη και Βάρεγκεμ ήρθαν ισόπαλες 3-3 στην έδρα της πρώτης, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής των πλέι οφ της Jupiler League για την κατάκτηση του τίτλου και έχασαν έδαφος αμφότερες στην προσπάθεια να διεκδικήσουν την έξοδο στο Europa League της ερχόμενης αγωνιστικής περιόδου, μέσω των τεσσάρων πρώτων θέσεων της ειδικής βαθμολογίας, αφού οι γηπεδούχοι έμειναν στο -4 από την Γκενκ, ενώ οι φιλοξενούμενοι στο -6.

Σε ένα συγκλονιστικό ματς, ήδη στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ είχε γίνει 2-2, με τα τέρματα των Ντε Γκάνασι και Ακπαλά για τους γηπεδούχους και των Ντάλσγκααρντ και Ντε Ρίντερ για τους φιλοξενούμενους. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Λεγέ έκανε το 2-3 για να ισοφαρίσει με πέναλτι ο Μπεριέ.