Γαλλία

«Φρένο» για τη Μονακό στην Κορσική!

Τέλος στο νικηφόρο σερί της Μονακό έβαλε η Μπαστιά, καθώς της πήρε τον βαθμό (1-1) στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η 26η αγωνιστική της Ligue 1.

Την… πάτησε στην Κορσική η Μονακό!

Η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ έπεσε «θύμα» έκπληξης, καθώς έμεινε στο 1-1 με την -εκ των ουραγών της βαθμολογίας- Μπαστιά, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 26ης αγωνιστικής της Ligue 1 και έτσι μπήκε τέλος στο σερί των τριών νικών που μετρούσε.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους Μονεγάσκους, παίρνοντας το προβάδισμα στο 19ο λεπτό με τον Ντιαλό, με το 1-0 να παραμένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, η Μονακό άρχισε να πιέζει και από νωρίς έφερε το ματς στα ίσα με τον Μπερνάντο Σίλβα (52’).

Από εκείνο το σημείο και έπειτα, ξεκίνησε ένα ανελέητο… σφυροκόπημα των παικτών του Ζαρντίμ, ωστόσο στις πολλές και μεγάλες ευκαιρίες που δημιούργησαν μέχρι τη λήξη, δεν κατάφεραν να σκοράρουν και έτσι το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.