Super League 2

«Φρούριο» η έδρα του Παναιγιάλειου

Μια ακόμα νίκη στο Αίγιο πήρε ο Παναιγιάλειος, ο οποίος έδωσε συνέχεια στο απογοητευτικό σερί της Καλλονής και στο δικό του εντός έδρας αήττητο, επικρατώντας 2-0 στη 15η αγωνιστική της Football League

Το εντός έδρας αήττητο συνέχισε ο Παναιγιάλειος επικρατώντας 2-0 της Καλλονής στην 15η αγωνιστική της Football League.

Η ομάδα του Αιγίου τα βρήκε... σκούρα στο πρώτο ημίχρονο, αφού παρά τις ευκαιρίες δεν κατάφερε να πληγώσει τα δίχτυα των νησιωτών. Το κατάφεραν όμως στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κρητικό να ανοίγει τον... χορό στο 65’ και τον Σκαρτσίλα να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 86’.

Ο Παναιγιάλειος σκαρφάλωσε στην όγδοη θέση της βαθμολογίας διατηρώντας «φρούριο» το γήπεδο του Αιγίου (5 νίκες, 3 ισοπαλίες), ενώ η Καλλονή με 9 βαθμούς παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη.