Σκωτία

Γλίτωσε την ήττα η Ρέιντζερς

Η Ρέιντζερς ήρθε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με την Πάτρικ Θιστλ εκμεταλλευόμενη το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε.

Και πάλι καλά θα μπορούν να μονολογούν οι παίκτες της Ρέιντζερς. Πήραν την ισοπαλία 2-2 εκτός έδρας με την Πάτρικ Θιστλ εκμεταλλευόμενοι το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχαν από το 67ο λεπτό.

Δέκα λεπτά μετά την αποβολή του Ερσκιν, ο Ντοραντς στο 77ο λεπτό έκανε το 2-2 δίνοντας έναν βαθμό στην Ρέιντζερ και γλιτώνοντάς την από τη δεύτερη αποβολή.

Η Ρέιντζερς είχε ανοίξει το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Μορέλος. Ωστόσο οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να φέρουν τα πάνω-κάτω... Στο 50ο λεπτό ο Σπίταλ έκανε το 1-1 και στο 60ο λεπτό ο Ερσκιν έδωσε το προβάδισμα για την Πάτρικ Θιστλ.