Βέλγιο

Ανατροπή με τεσσάρα και στο +10 ξανά η Σεντ Ζιλουάζ!

Δεν... μάσησε από το προβάδισμα της Λέουβεν η Ουνιόν Σεντ Ζιλουάζ, που επικράτησε 4-1 και ξέφυγε εκ νέου στο +10 από τη 2η θέση.

Η Λέουβεν είναι μία από τις πέντε ομάδες που έχουν καταφέρει φέτος να νικήσουν την Ουνιόν Σεντ Ζιλουάζ, όμως η προσπάθεια για το... repeat δεν πήγε καλά.

Κι αυτό γιατί παρότι προηγήθηκε 1-0 εντός έδρας, υπέστη τελικά βαριά ήττα, 4-1, με τους νικητές να ξεφεύγουν ξανά στο +10 από τη δεύτερη, Κλαμπ Μπριζ!

Η OHL άνοιξε το σκορ στο 11' μόλις λεπτό με πέναλτι του Σράιβερς, ωστόσο κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο τρομερός Ουντάβ, που με δύο γκολ (27', 48') έφερε... τούμπα το ματς.

Ο Τόιμα έκανε το 3-1 στο 58', με τον Ουντάβ να σκοράρει ξανά τέσσερα λεπτά αργότερα για το χατ τρικ και το τελικό 4-1.