Γαλλία

Με σφραγίδα Κουλούρη, καθάρισε την Αμιέν η Τουλούζ

Με τον Ευθύμη Κουλούρη να βρίσκει δίχτυα για ακόμα ένα ματς, η Τουλούζ ξεπέρασε το εμπόδιο της Αμιέν, επικρατώντας με 2-0.

Τη δεύτερη νίκη της πανηγύρισε στο γαλλικό πρωτάθλημα η Τουλούζ, που επικράτησε εντός έδρας με 2-0 της Αμιέν και τον Ευθύμη Κουλούρη που έπαιξε βασικός σε όλο το ματς, να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ του με την ομάδα της Τουλούζης και το πρώτο μετά το ματς της πρεμιέρας.

Οι γηπεδούχοι, κατάφεραν να ξεκλειδώσουν την αντίπαλη άμυνα στο 50ο λεπτό με τον Μακενγκό, ενώ εννιά λεπτά αργότερα, ο Έλληνας στράικερ, έγινε αποδέκτης της μπάλας από τον Γκραντέλ μετά από μια εξαιρετική αντεπίθεση και δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει ιδανικά για το 2-0 της ομάδας του.

Την ίδια ώρα η Νιμ επικράτησε με 3-0 της Μπρεστ, καθαρίζοντας το ματς επί της ουσίας με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο, ενώ η Ανζέ ξεπέρασε το εμπόδιο της Ντιζόν, επικρατώντας με 2-0, ενώ ο Τουρέ χάρισε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα για τη Ναντ που επικράτησε δύσκολα με 1-0 της Μονπελιέ.