Βέλγιο

Με την ψυχή στο στόμα η Μπριζ

Στις καθυστερήσεις κατάφερε η Μπριζ να αποφύγει το στραβοπάτημα κόντρα στην Μπέβερεν.

Φάτσα με την… γκέλα βρέθηκε η Μπριζ που δυσκολεύτηκε πάρα πολύ απέναντι στην Μπέβερεν για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος Βελγίου.

Ωστόσο η πρωτοπόρος κατόρθωσε να ξεπεράσει τα εμπόδια που έβαλε η αντίπαλός της και να κάμψει την αντίστασή της στις καθυστερήσεις όταν ο Ριτς (ο οποίος είχε ανοίξει και το σκορ στο 40’) σημείωσε το πολυπόθητο γκολ που της έσωσε τη νίκη με 2-1.

Έχασε κι άλλο έδαφος η παραπαίουσα Άντερλεχτ, η οποία ηττήθηκε 2-0 από την Μαλίν πληρώνοντας εν μέρει και το γεγονός ότι έπαιξε για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο.