Γαλλία

Ταπείνωσε τη Μονακό η Ρεμς μέσα στο Πριγκιπάτο!

Εντυπωσιακό πέρασμα από το Πριγκιπάτο έκανε η Ρεμς, επικρατώντας 3-1 της Μονακό.

Ακόμη μία εξαιρετική εμφάνιση από τη Ρεμς, η οποία πέρασε από το Πριγκιπάτο επικρατώντας 3-1 τη Μονακό.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο πρώτο μέρος, με τους Μονεγάσκους να ισοφαρίζουν στις αρχές του δεύτερου, με τον Μπεν Γεντέρ (49’). Ωστόσο, η Ρεμς απάντησε σχεδόν αμέσως στο 55’, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Έτσι, η Ρεμς πήγε στους 29 βαθμούς και ανέβηκε στην 5η θέση, ενώ από την άλλη η Μονακό παρέμεινε στους 33β.

Από ‘κει και πέρα, η Ρεν επικράτησε 2-0 της Νις και τη… φρέναρε, κρατώντας στην στο -5 από την πρωτοπόρο Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία έχει ένα ματς λιγότερο.