Ιταλία

Νίκη στο ρελαντί και τρίτη θέση για την Ίντερ

Δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη 4-0 απέναντι στην Κάλιαρι στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 33ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Κάλιαρι η Ίντερ. Επικράτησε 4-0 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 33ης αγωνιστικής και πέρασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Το σκορ άνοιξε πολύ γρήγορα για την Ίντερ. Μόλις στο 3ο λεπτό ο Κανσέλο έκανε το 1-0. Στο 49ο λεπτό ο Ικάρντι διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, οι οποίοι στο 60’ πέτυχαν το τρίτο τους τέρμα. Το τελικό 4-0 το διαμόρφωσε ο Πέρισιτς στο 90ο λεπτό.

Η Ίντερ έχει δύο βαθμούς περισσότερους, αλλά και ένα παιχνίδι, από τις Ρόμα και Λάτσιο.