Γενικά

Ντεμπούτο ως βασικός και νικητής ο Βιγιαφάνιες (video)

Ο Λούκας Βιγιαφάνιες έκανε ντεμπούτο ως βασικός στη νίκη της Αλάνιασπορ με 3-1 επί της Μπούρσασπορ για τη 19η αγωνιστική.

Βαθιά ανάσα πήρε η Αλάνιασπορ στο ντεμπούτο του Λούκας Βιγιαφάνιες.

Ο Αργεντινός πρώην μεσοεπιθετικός του Παναθηναϊκού αν και μετρά… ώρες στη νέα του ομάδα έπαιξε βασικός και για 89 λεπτά στην πολύτιμη νίκη με 3-1 επί της Μπούρσασπορ για τη 19η αγωνιστική.

Σε όλο το ματς έπαιξε για τους γηπεδούχους ο Γιώργος Τζαβέλλας, ενώ εκτός αποστολής ήταν ο τιμωρημένος Γιάννης Μανιάτης.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13’ με τον Στάνκου, ωστόσο ο Καρατζά ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και τα γκολ των Φερνάντες στο 59’ και Ακμπαμπά στο 62’ ολοκλήρωσαν την ανατροπή.

Με αυτό το τρίποντο η Αλάνιασπορ έφτασε τους 21 βαθμούς και σκαρφάλωσε στη δωδέκατη θέση.