Oλλανδία

Ο Άγιαξ λύγισε τον Αναστασίου

«Πληγώθηκε» από την πρώην ομάδα του ο Γιάννης Αναστασίου. Ο Άγιαξ δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στη Ρόντα του Έλληνα τεχνικού, αλλά επικράτησε 2-0 και έδωσε συνέχεια στο σερί νικηφόρων αποτελεσμάτων.

«Λύγισε» τη Ρόντα ο Άγιαξ. Ο «Αιάντας» συνάντησε σθεναρή αντίσταση απέναντι στην ομάδα του Γιάννη Αναστασίου και τελικά επικράτησε 2-0 εκτός έδρας και πέτυχε την τέταρτη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα και την πέμπτη γενικότερα και διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Ο Κλάασεν έδωσε τη λύση στο 53ο λεπτό, νικώντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα με σουτ στην κλειστή του γωνία και στις καθυστερήσεις ο Γιουνές έγραψε τον επίλογο της αναμέτρησης, κάνοντας το 2-0.

Βασικός ήταν για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου ο Αμπντούλ Ατζαγκούν και χρησιμοποιήθηκε σε όλο το ματς, ενώ ο Θανάσης Παπάζογλου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 59ο λεπτό. Στον πάγκο ήταν ο πρώην παίκτης του Πλατανιά,Ογκνιέν Γκνιάτιτς.