Όλα τα αποτελέσματα των οκτώ ομίλων της Γ’ Εθνικής

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Μόνος στην κορυφή του πρώτου ομίλου έμεινε ο Απόλλων Παραλιμνίου. Νίκησε 2-1 την Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου και ξέφυγε από την Ελπίδα Σκουτάρεως που ηττήθηκε 1-0 από τον Μέγα Αλέξανδρο Ξηροποτάμου.

1ος όμιλος – 12η αγωνιστική
Νέστος Χρυσούπολης-ΑΕ Διδυμότειχου 1-0
Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2-1
Αετός Ορφανού-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 4-2
Άρης Αβάτου-Καβάλα 1-1
Δόξα Προσκυνητών-Ορφέας Ξάνθης 1-2
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Ελπίδα Σκουτάρεως 1-0

Την πρωτιά του δεύτερου ομίλου συνεχίζει να απολαμβάνει απτόητος ο Άρης Παλαιοχωρίου (1-0 τον Εδεσσαϊκό), με τον Ηρακλή να παραμένει σε απόσταση αναπνοής, μετά το 4-0 επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου Τρικάλων.

2ος όμιλος – 18η αγωνιστική
Εδεσσαϊκός-Άρης Παλαιοχωρίου 0-1
Κιλκισιακός-ΑΟ Καρδίας 0-2
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-ΑΕ Καρίτσας 0-1
ΑΠΕ Λαγκαδά-Αγροτικός Αστέρας 1-2
Πιερικός-Νάουσα 2-2
Ηρακλής-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 4-0
Καμπανιακός-Αλμωπός Αριδαίας 0-0
Ρεπό: Μακεδονικός

Ο Τηλυκράτης νίκησε 2-1 τον Θεσπρωτό και διατήρησε το +5 από τον Μακεδονικό (2-1 τον Σκουφά Κομποτίου) που τον καταδιώκει για την κορυφή του τρίτου ομίλου.

3ος όμιλος – 15η αγωνιστική
ΑΕ Λευκίμμης-Νέος Αμφίλοχος 3-2
Θεσπρωτός-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-2
ΑΕΠ Καραγιαννίων-Εθνικός Φιλιππιάδας 0-0
Πανλευκάδιος-Αστέρας Παραποτάμου 0-1
Μακεδονικός Φούφα-Σκουφάς Κομποτίου 2-1
Δόξα Κρανούλας-Ερμής Αμυνταίου 0-1
Ρεπό: Καστοριά

«Τρένο» συνεχίζει ο Βόλος στον τέταρτο όμιλο, που επικράτησε 2-0 (χθες) του Ρήγα Φεραίου και διατηρήθηκε στο +12 από τη Νίκη Βόλου.

4ος όμιλος – 15η αγωνιστική
ΝΠΣ Βόλος-Ρήγας Φεραίος 2-0
Αστέρας Ιτέας-Αμβρυσσέας Διστόμου 2-0
Οπούντιος Μαρτίνου-Αλμυρός 3-2
Θήβα-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0
Νίκη Βόλου-ΑΟ Σελλάνων 1-0
Διγενής Νεοχωρίου-Ολυμπιακός Βόλου 1-1
Ρεπό: ΑΠΟΚ Βελούχι

Ο Αστέρας Αμαλιάδας ξέσπασε με 4-0 στον αδύναμο Παλληξουριακό και μείωσε στους δύο βαθμούς από τον πρωτοπόρο Αστέρα Βλαχιώτη, που έμεινε στο 1-1 με τον Πανηλειακό στον Πύργο.

5ος όμιλος – 12η αγωνιστική
ΠΑΟ Βάρδας-Τσικλητήρας Πύλου 1-0
Παναρκαδικός-Διαγόρας Βραχνέικων 2-0
Πανηλειακός-Αστέρας Βλαχιώτη 1-1
Παλληξουριακός-Αστέρας Αμαλιάδας 0-4
Αχαϊκή-Καλαμάτα 0-0
Ζάκυνθος-Λεωνίδιο 5-0

Επιβλήθηκε με 3-0 του ουραγού Ζευγολατιού ο Εθνικός και μείωσε στον βαθμό από την Προοδευτική, μετά τη Η χθεσινή της ισοπαλία (0-0) με τον Ιωνικό.

6ος όμιλος – 12η αγωνιστική
Ιωνικός-Προοδευτική 0-0
Ζευγολατιό-Εθνικός 0-3
ΑΟ Λουτράκι-Πέλοπας Κιάτου 3-2
Ρόδος-Ασπρόπυργος 3-0
Ιάλυσος-Κερατσίνι 1-0
Ρεπό: Διαγόρας

Με το +6 στην κορυφή του έβδομου ομίλου συνεχίζει ο Αήττητος Σπατών, που πέρασε με σκορ 1-0 από την έδρα του Διαγόρα Αγίας Παρασκευής.

7ος όμιλος – 12η αγωνιστική
Ερμιονίδα-Αιολικός 1-1
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Αήττητος Σπάτων 0-1
Ερμής Κιβερίου-Πανθηραϊκός 0-0
Χαλκίδα-Παναργειακός 1-2
Τριγλία Ραφήνας-Ταμυναϊκός 2-1
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

Έπιασε τον Ηρόδοτο στην κορυφή το Αιγάλεω, που επικράτησε 2-1 του Φωστήρα και εκμεταλλεύτηκε άψογα την ισοπαλία (1-1) του ηρακλειώτικου συλλόγου με τον ΟΦ Ιεράπετρας.

8ος όμιλος – 12η αγωνιστική
ΟΦ Ιεράπετρα-Ηρόδοτος 1-1
ΑΕ Μυλοποτάμου-Άγιος Ιερόθεος 2-2
Ατσαλένιος-Ερμής Ζωνιανών 0-0
Κηφισιά-ΑΟ Παλαιόχωρας 0-2
Φωστήρας-Αιγάλεω 1-2
Ρεπό: Ηλυσιακός

Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ