Ορεξάτη η ΑΕΚ στο εν εξελίξει φιλικό της

Με δύο γρήγορα γκολ η ΑΕΚ έχει πάρει προβάδισμα από νωρίς στο -κεκλεισμένων των θυρών- φιλικό με τον Παναιτωλικό στο ΟΑΚΑ.

Διακοπή στο πρωτάθλημα, αλλά… κανονικά δράση για την ΑΕΚ.

Αυτή την ώρα, η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ φιλοξενεί στο κεκλεισμένων των θυρών ΟΑΚΑ τον Παναιτωλικό, με την Ένωση να προηγείται στο ημίχρονο με σκορ 2-0.

Στο 12’ ο Λόπες έκανε τη σέντρα και ο –ανεβασμένος εσχάτως- Αϊντάρεβιτς από κοντά άνοιξε το σκορ, με τον Σουηδό χαφ να πετυχαίνει back to back γκολ, αφού είχε βρει δίχτυα και στο προ ημερών φιλικό με τη Λαμία.

Τέσσερα λεπτά αργότερα με ωραία ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ του Κλωναρίδη με το αριστερό, οι «κιτρινόμαυροι» πήραν… αέρα δύο τερμάτων.

Οι αρχικές συνθέσεις των ομάδων

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Λαμπρόπουλος, Γιαννούτσος, Τζανετόπουλος, Λόπες, Σιμόες, Μοράν, Κλωναρίδης, Αϊντάρεβιτς, Λιβάια, Γιακουμάκης

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Γιαννιώτης, Μιχάι, Χαντάκιας, Μαρινάκης, Μπράβο, Ντίας, Μάζουρεκ, Μάρκος Πάουλο, Γουίλιαν, Μοράρ