Μεγάλη νίκη του Αστέρα Τρίπολης, λύγισε τον Παναθηναϊκό!

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-1 του Παναθηναϊκού στο Ρουφ για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος γυναικών.

Εδραιώθηκε στην τετράδα της βαθμολογίας με σπουδαία νίκη ο Αστέρας Τρίπολης. Οι «κιτρινομπλέ» επικράτησαν 2-1 του Παναθηναϊκού στο Ρουφ για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος γυναικών, παραμένοντας στην 4η θέση ενώ οι «πράσινες» βρίσκονται στην 3η και στο -7, έχοντας και δύο ματς περισσότερα από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

Η Μοσκοφίδου άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό, με την ίδια παίκτρια να βρίσκει δίχτυα για δεύτερη φορά στο 50’ (με το 12ο φετινό της τέρμα) για να δώσει αέρα δύο τερμάτων στις φιλοξενούμενων.

Η απάντηση του Παναθηναϊκού ήταν άμεση, αφού η Κανέλλου δύο λεπτά μετά μείωσε στο σκορ με εξαιρετικό πλασέ, ενώ παρά την πίεση του «τριφυλλιού» στο φινάλε, οι παίκτριες του Αστέρα άντεξαν και πήραν μια πολύ μεγάλη νίκη.