Παράπονα από την ΑΕΚ για τις αποφάσεις του διαιτητή Διαμαντόπουλου

Έντονη δυσαρέσκεια από την ΑΕΚ για τις αποφάσεις του διαιτητή Διαμαντόπουλου στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης κόντρα στη Ξάνθη.

Η ΑΕΚ προηγείται με 2-0 της Ξάνθης χάρη στα δύο γκολ του Βράνιες, αλλά οι «κιτρινόμαυροι» έχουν αρκετά παράπονα από τη διαιτησία του Διαμαντόπουλου, την οποία σχολίασαν στους επίσημους λογαριασμούς της ΠΑΕ στα social media.

Πιο συγκεκριμένα, πριν καν συμπληρωθούν 15 λεπτά στο ματς, οι «κιτρινόμαυροι» διαμαρτυρήθηκαν για την ανατροπή του Λάζαρου από τον Μελιόπουλο στο 2', καθώς και για το φάουλ που κέρδισε ο Λιβάγια δύο λεπτά αργότερα, τονίζοντας ότι η παράβαση ήταν εντός περιοχής και έπρεπε να δοθεί πέναλτι.

Όσα αναφέρει η ανακοίνωση

Αδιανόητες απόφασεις του διαιτητή Διαμαντόπουλου στο 2' και στο 4'. Αρχικά δεν έδωσε πέναλτι και αποβολή στον Μελιόπουλο για ανατροπή στον Λάζαρο εντός περιοχής και δύο λεπτά αργότερα μετέτρεψε σε φάουλ εκτός περιοχής την ανατροπή του Λιβάια μέσα. Από την εκτέλεση του Γκάλο ήρθε το γκολ του Βράνιες