Euro 2024

«Πάτησε» τη Ρουμανία και κορυφή η Πολωνία!

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη 3-0 επί της Ρουμανία για την Πολωνία η οποία πέρασε στην πρώτη θέση του 5ου προκριματικού ομίλου του Μουντιάλ.

Στην Πολωνία ανήκει από απόψε η κορυφή της βαθμολογίας του 5ου ομίλου των προκριματικών του Μουντιάλ.

Η παρέα του Ρόμπερτ Λεβαντόφκσι, νίκησε 3-0 εκτός έδρας τη Ρουμανία με τον επιθετικό της Μπάγερν Μονάχου να σκοράρει δύο φορές... Αρχικά στο 83ο λεπτό και στη συνέχεια στις καθυστερήσεις.

Οι Πολωνοί εκμεταλλεύτηκαν την ήττα 3-2 του Μαυροβουνίου από την Αρμενία, αποτέλεσμα που ήταν γνωστό πριν τη σέντρα του αγώνα τους.

Η Δανία δεν αντιμετώπισε δυσκολίες απέναντι στο Καζακστάν. Επικράτησε 4-1 και βρίσκεται στην 3η θέση με μόλις έναν βαθμό από το Μαυροβούνιο.