Γερμανία

Πήρε βαθμό η Χέρτα με ένα στα δύο πέναλτι

Η Φράιμπουργκ δεν κατόρθωσε να ξεκολλήσει από το όριο της επικίνδυνης ζώνης, η Χέρτα κέρδισε δύο πέναλτι, αλλά αξιοποίησε το ένα μέσα σε τέσσερα λεπτά και το ματς έληξε ισόπαλο 1-1.

Μετά τον αγώνα της Κολωνίας με την Βέρντερ που τελείωσε ισόπαλος, μια ακόμα με σκορ αυτή τη φορά και στο 2ο κυριακάτικο παιχνίδι στην Μπουντεσλίγκα. Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, η Φράιμπουργκ άνοιξε το σκορ με τον Χάμπερερ από την άσπρη βούλα σε πέναλτι που κέρδισε ο Γκίντερ στο 52ο λεπτό. Η Χέρτα κέρδισε πέναλτι με τον Μάιερ στο 77’ αλλά ο Καλού το έστειλε εκτός εστίας. Στην δεύτερη ευκαιρία που είχε στο 81’ ο Ιβοριανός έκανε το 1-1 στο πέναλτι που κέρδισε ο Σέλκε. Η ομάδα του Βερολίνου έμεινε στους 10 βαθμούς με αυτό το αποτέλεσμα.