Ιταλία

Μοιρασιά από νωρίς για Σασουόλο και Τορίνο

Σε ένα ματς με δύο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο, Σασουόλο και Τορίνο έμειναν στο 1-1.

Μας άφησαν υποσχέσεις για ματσάρα με το εκρηκτικό τους ξεκίνημα, ωστόσο στο τέλος Σασουόλο και Τορίνο έμειναν στο 1-1, στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία του σαββατιάτικου προγράμματος στη Serie A.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν την «γκρανάτα», με τον Πιναμόντι να ανοίγει το σκορ μόλις στο 5’.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν να αντιδράσουν και τέσσερα λεπτά αργότερα έφτασαν στην άμεση ισοφάριση με τον Σαπάτα.

Κάπου εκεί το σκορ... κόλλησε, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν αρκετές καλές στιγμές αλλά να μην βρίσκουν το γκολ της νίκης.

Οι «νεροβέρντι» παρέμειναν έτσι επικίνδυνα κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, μόλις στο +2, ενώ η Τορίνο απέτυχε να πλησιάσει όσο θα ήθελα τις θέσεις της Ευρώπης.