Μάντζιος: «Αξίζαμε κάτι παραπάνω»

Ο Πανιώνιος ηττήθηκε μεν από τον Ολυμπιακό με σκορ 1-0 στην Νέα Σμύρνη, βάσει όμως της εικόνας του, άξιζε κάτι παραπάνω. Αυτό επισήμανε ο τεχνικός των «κυανέρυθρων», Άκης Μάντζιος, κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου, μετά το τέλος του ματς.

«Με βάση την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου αξίζαμε κάτι περισσότερο. Ήταν μία δύσκολη εβδομάδα για εμάς. Προσπαθήσαμε να αλλάξουμε ορισμένα πράγματα. Κάποια φάνηκαν και κάποια άλλα όχι. Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών μου. Μας στοίχισε το γεγονός ότι δεχθήκαμε ένα γρήγορο γκολ από το πουθενά, χωρίς ο αντίπαλος να μπει καν στην περιοχή μας.

Στο δεύτερο ημίχρονο πιέσαμε, προσπαθώντας να εκμεταλλευτούμε το γεγονός ότι ο Ολυμπιακό έπαιζε με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Ντάτολο στο 51’, είχανε 3-4 ευκαιρίες να σκοράρουμε, με τον Μπάλαμπαν και τον Κούκετς, αλλά δεν τα καταφέραμε», ήταν τα λόγια του Μάντζιου.

Επιμέλεια: Παναγιώτης Σγαρδέλης