MVP: Στέλιος Μαλεζάς

Ο 24χρονος αμυντικός άνοιξε το δρόμο στη νίκη του ΠΑΟΚ με αντίπαλο τον Πανθρακικό. Ο Στέλιος Μαλεζάς πέτυχε το (24’) με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, μετά από φάση διαρκείας στην αντίπαλη περιοχή και έδιωξε το άγχος που είχε στα πρώτα λεπτά του αγώνα ο «Δικέφαλος του Βορρά», ο οποίος έφτασε σε μια ένατη επικράτησε με σκορ 3-0 και «σκαρφάλωσε» -τουλάχιστον προσωρινά- στην κορυφή της Σούπερ Λίγκας.

Ο 24χρονος αμυντικός άνοιξε το δρόμο στη νίκη του ΠΑΟΚ με αντίπαλο τον Πανθρακικό. Ο Στέλιος Μαλεζάς πέτυχε το 1-0 (24’) με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, μετά από φάση διαρκείας στην αντίπαλη περιοχή και έδιωξε το άγχος που είχε στα πρώτα λεπτά του αγώνα ο «Δικέφαλος του Βορρά», ο οποίος έφτασε σε μια ένατη επικράτησε με σκορ 3-0 και «σκαρφάλωσε» -τουλάχιστον προσωρινά- στην κορυφή της Σούπερ Λίγκας, μεταφέροντας πλέον το άγχος σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό που παίζουν αύριο. Ο Μαλεζάς διανύει ίσως την καλύτερη σεζόν της καριέρας του, γι’ αυτό άλλωστε κλήθηκε στην Εθνική ομάδα.