Τεράστια ευκαιρία για την Κηφισιά να ξαναμπεί στο ματς με τον Αστέρα με το δοκάρι του Μποτία

Τεράστια ευκαιρία να μειώσει σε 2-1 και να ξαναμπεί στο ματς με τον Αστέρα Τρίπολης είχε η Κηφισιά, με την κεφαλιά του Αλμπέρτο Μποτία να σταματά στο δοκάρι στο 39ο λεπτό.

Μια πολύ μεγάλη ευκαιρία να μειώσει σε 2-1 τον Αστέρα Τρίπολης και να ξαναμπεί στη διεκδίκηση του αγώνα, σπατάλησε η Κηφισιά στο 39ο λεπτό, με την κεφαλιά του Αλμπέρτο Μποτία μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή των φιλοξενούμενων να σταματά στο αριστερό δοκάρι του Παπαδόπουλου.

Λίγο αργότερα μάλιστα, η Κηφισιά «άγγιξε» εκ νέου το γκολ, ωστόσο, η κεφαλιά του Βαφέα, μετά από στημένη φάση, έφυγε ελάχιστα δίπλα από την εστία των Αρκάδων.