Τσακίρης: «Έπρεπε να έχει τελειώσει τη… σεμνή τελετή από το ημίχρονο η ΑΕΚ»

Για τη δυνατότητα που είχε η ΑΕΚ (με την καθηλωτική εικόνα της στο πρώτο ημίχρονο) να καθαρίσει πρόωρα το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό μίλησε στον bwinΣΠΟΡ FM ο Γιώργος Τσακίρης.

Στο επιβλητικό πέρασμα της ΑΕΚ από το «Καραϊσκάκη» (και ειδικά την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου) αναφέρθηκε στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 ο Γιώργος Τσακίρης.

Μιλώντας στην εκπομπή των Αντώνη Πανούτσου-Αντώνη Καρπετόπουλου, σημείωσε ότι η «Ένωση» θα μπορούσε να το έχει κάνει 0-3 και «να τελειώσει τη σεμνή τελετή».

Όπως και να ‘χει, τόνισε ότι στο τέλος νίκησε η ομάδα που άξιζε να νικήσει, χαρακτήρισε ενθαρρυντικό (εκτός των άλλων) ότι δεν φάνηκε η απουσία του Αραούχο και χαρακτήρισε σωστές τις διαιτητικές αποφάσεις στο πέναλτι και το τρίτο γκολ.