Θύμα ανατροπής ο Πανιώνιος στα Σπάτα

Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν με δύο γκολ του Τσιλούλη, όμως ο Αήττητος Σπάτων επικράτησε, τελικά, με σκορ 4-2.

Φιλική ήττα με ανατροπή γνώρισε ο Πανιώνιος από τον Αήττητο Σπάτων, με σκορ 4-2.

Ο Ζοσέ Ανιγκό είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει πρόσωπα και σχήματα κόντρα στον «νεοφώτιστο» της Football League, που έδειξε να βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση.

Οι «κυανέρυθροι» μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν με δύο γκολ του Τσιλούλη στο 6’ και στο 18’, όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα.

Στο 20’ ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Ντομίγκες, ενώ ο Μάγκας ισοφάρισε (2-2) επτά λεπτά αργότερα.

Στο 64’ η ομάδα των Σπάτων πήρε τα ηνία στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ματσούκα στο 64’, ενώ διεύρυνε το προβάδισμά της στις καθυστερήσεις με γκολ του Σπυρόπουλου.

Αήττητος Σπάτων: Κοκκαλάς, Κολλαράς, Μάγκας, Χριστοφιλέας, Μουστάκης, Καζνέτσι, Ηρακλής, Νηκλιτσιώτης, Γροντής, Ματσούκας, Βασιλείου

Επαιξαν επίσης: Μανωλάς, Βούκοβιτς, Σταματάκης, Σπυρόπουλος, Χατζηιωάννου, Μαρουκάκης

Πανιώνιος: Μαλερμπέ, Κούρντι, Τσιλούλης, Σταυρόπουλος, Κόρμπος, Ρίβας, Ντομίνγκες, Αλμπεργκ, Μασούρας, Οικονομίδης, Παπαγεωργίου

Επαιξαν επίσης οι: Σαραμαντάς, , Κεϊτά, Ντε Ταντέο, Σεράφ, Σιντί, Αλί