Βέλγιο

Της έφυγε το… βάρος και πάει Λέστερ (video)

Κουβαλούσε το βάρος από τρία σερί ματς. Της στράβωσε και αυτό με την Σιντ Τρούιντεν. Και όμως, η Μπριζ κατάφερε να ισιώσει το κλίμα και με γκολ στο 90+4’ «τρέχει» φουριόζα στο ματς με τη Λέστερ.

Όλα της πήγαιναν στραβά αλλά τα… ίσωσε η Κλαμπ Μπριζ που νίκησε με 1-0 τη Σιντ Τρούιντεν στην 15η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Σε ένα ματς που ξεσήκωσε πλήθος διαμαρτυριών, λόγω των σκληρών μαρκαρισμάτων, αλλά κυρίως του χτυπήματος του Μπιζούς στον Ιζκέρντο, η Κλαμπ κατάφερε να ανατρέψει το αρνητικό της σερί με πέναλτι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Φόσεν ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και επανέφερε στο… παραπέντε τα χαμόγελα στους ανθρώπους της Κλαμπ Μπριζ, λίγο πριν το δύσκολο ματς στην έδρα της Λέστερ και μετά από τρία σερί στραβοπατήματα.