Euro 2024

Τρία γκολ σε τρία λεπτά η Εθνική! (video)

Ανακουφισμένη και με… αέρα πήγε στα αποδυτήρια η Ελλάδα. Το 1-1 του 43ου λεπτού, έγινε… 1-4(!) ως τη λήξη του πρώτου μέρους, χάρη σε αυτογκόλ του Γιβραλτάρ και τέρματα από τους Φορτούνη-Τοροσίδη!

Πάνω που έδειχνε «στραβωμένη» η κατάσταση –με το Γιβραλτάρ να έχει ισοφαρίσει στο 26’- συνέβη κάτι εξωπραγματικό (για τα δεδομένα)!

Στο νήμα του πρώτου μέρους και μέσα σε διάστημα τριών λεπτών(!), η Εθνική ομάδα πέτυχε ισάριθμα γκολ και το ρευστό 1-1, μετετράπη από το πουθενά σε 1-4!

Με την ευγενική «χορηγία» του Γουάιζμαν στο 44’, με το τσίμπημα της μπάλας από τον τερματοφύλακα και το πλασέ του Φορτούνη και το σουτ από πλάγια θέση του Τοροσίδη στις καθυστερήσεις.

Το 1-2 με αυτογκόλ του Γουάιζμαν στο 44'

Το 1-3 με γκολ του Φορτούνη στο 45'

Το 1-4 με γκολ του Τοροσίδη στο 45+1'