Super League 2

Τρομερός Άρης... διέλυσε την Καλλονή

Έχει πάρει… μπρος ο Άρης. Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου διέλυσε με 5-0 την Καλλονή, σημειώνοντας τη δεύτερη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα. «Διπλό» του Πανσερραϊκού στο Ελ Πάσο (0-1).

Την πρώτη του εντός έδρας νίκη και δεύτερη σερί στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Άρης. Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου έκανε… πλάκα στην Καλλονή, διαλύοντάς την με 5-0, και μείωσε την απόσταση από την κορυφή στους δύο βαθμούς.

Οι «κίτρινοι» ήταν κυρίαρχοι σε όλο το ματς, παρουσίασαν πολύ καλό πρόσωπο και… έπνιξαν με την πίεσή τους από τα πρώτα λεπτά την Καλλονή. Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό, με τον Μπράνα Ίλιτς να πετυχαίνει το πρώτο του τέρμα με την κίτρινη φανέλα και να κάνει πιο εύκολο το έργο της ομάδας. Ακολούθησαν άλλα τρία τέρματα στην επανάληψη, με τους Τάτο (74’), Καπνίδη (76’) και Μπαργκάν (80’) να γράφουν το 4-0.

Στο 85’ οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν καθώς ο Ρεπετσάς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την Καλλονή με δέκα παίκτες, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν και πέμπτο τέρμα στο 88ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ του Τάτου.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, ο Πανσερραϊκός πήρε σπουδαίο διπλό στο «Ελ Πάσο» επί της Καλλιθέας με 1-0. Η ομάδα του Τάκη Γκώνια είχε την ανούσια υπεροχή αλλά δεν κατάφερνε να απειλήσει την εστία των φιλοξενούμενων, που με το γκολ του Χατζηδημητρίου στο 42ο λεπτό πήραν ένα μεγάλο τρίποντο.