Γαλλία

Τσίμπησε τον βαθμό και έμεινε ζωντανή η Ναντ

Η Ναντ πήρε εκτός έδρας ισοπαλία, 1-1, από τη Μονπελιέ και έμεινε στο +4 από την τελευταία τριάδα της βαθμολογίας της Ligue 1.

Ζωντανή για την παραμονή στη Ligue 1 έμεινε η Ναντ, που απέσπασε εκτός έδρας ισοπαλία, 1-1, από τη Μονπελιέ στην αναμέτρηση που άνοιξε την 31η αγωνιστική.

Το ματς κρίθηκε στα πρώτα λεπτά, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ μόλις στο 2' με τον Άνταμς και τον Αμπλίν να ισοφαρίζει για την ομάδα του Αντουάν Κομπουαρέ στο 7'!

Το 1-1 ήταν το τελικό σκορ, με τη Μονπελιέ να ολοκληρώνει το παιχνίδι με εννέα παίκτες λόγω των αποβολών των Νταβέν και Νορντέν στις καθυστερήσεις.

Με την ισοπαλία αυτή, η Ναντ αποσπάστηκε τέσσερις βαθμούς από την τελευταία τριάδα της βαθμολογίας με ματς περισσότερο.