Ισπανία

«Χρυσός» Νίνιο έδωσε το διπλό στη Βιγιαρεάλ!

Μεγάλη νίκη με σκορ 2-1 στην έδρα της Αλαβές πανηγύρισε η Βιγιαρεάλ, χάρη σε γκολ του 19χρονου Φερ Νίνιο, ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του στην Πριμέρα!

Το φαινόμενο Φερ… Νίνιο χτύπησε την Αλαβές!

Με γκολ του 19χρονου επιθετικού στο 90ο λεπτό –και μάλιστα στο ντεμπούτο του στην Πριμέρα Ντιβισιόν- η Βιγιαρεάλ «απέδρασε» από τη Βασκονία, επικρατώντας 2-1!

Το «κίτρινο υποβρύχιο» προηγήθηκε με τον Μπάκα στο 10’, διατηρώντας το προβάδισμά του μέχρι το 80’, όταν ο Χοσέλου ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

Ωστόσο, ο Φερ Νίνιο πέρασε ως αλλαγή στο 89’ στη θέση του Κολομβιανού σκόρερ και «χτυπώντας» ένα λεπτό αργότερα έδωσε το τρίποντο στη Βιγιαρεάλ.