Πόλο

Προβάδισμα παραμονής για Νηρέα

Μετά από καλή εμφάνιση, ο Νηρέας νίκησε στο Χαλάνδρι 11-5 τον Τρίτωνα Αμαρουσίου στον πρώτο αγώνα των πλέι άουτ της Α1 πόλο γυναικών και πήρε προβάδισμα για την παραμονή.

Ο Νηρέας νίκησε 11-5 τον Τρίτωνα Αμαρουσίου στο Χαλάνδρι στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τα πλέι άουτ παραμονής της Α1 πόλο γυναικών και έκανε το 1-0 στη σειρά, ενόψει της δεύτερης αναμέτρησης στο Μαρούσι την ερχόμενη Παρασκευή.

Οι δύο ομάδες ήταν αρκετά κοντά στο ξεκίνημα, αλλά οι γηπεδούχοι απέκτησαν διαφορά ασφαλείας στην τρίτη περίοδο. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 4-2, ενώ στην τρίτη περίοδο ο Νηρέας έφτασε στο 8-3.

Οκτάλεπτα: 1-1, 3-1, 4-1, 3-2

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου, Τετζαλίδου 3, Κάσσαρη 1, Παπατριανταφύλλου 2, Τριχά 2, Μαστρόκαλου 1, Μαυρέλου, Μπόβαλη, Χιλ, Δούλη 2, Εξαρχάκου, Αγγελίδη, Οικονομίδη, Κονταλέξη, Τορνάρου

Τρίτων Αμαρουσίου (Άγγελος Γαρελίδης): Λάζαρη, Σαμαρά, Ανδρή, Κούζουνα 3, Παντελίδου, Αποστόλου, Παλαιοδήμου, ΜακΚίνζι 1, Μαλλιαρού, Καλογερά, Γκιργκινούδη, Παπαδάκη 1, Τσάκα, Λίβα, Κώτσου