Πόλο

Πέρασε άνετα από Γλυφάδα ο Εθνικός

Με πολύ καλή άμυνα, ο Εθνικός νίκησε στη Γλυφάδα τον ΑΝΟΓ 16-9 στο εξ αναβολής ματς της πρεμιέρας της Α1 πόλο γυναικών.

Ο Εθνικός νίκησε στη Γλυφάδα τον ΑΝΟΓ 16-9 στο εξ αναβολής ματς της πρεμιέρας της Α1 πόλο γυναικών, λόγω των υποχρεώσεων αμφοτέρων στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι «κυανόλευκες» απέκτησαν από το ξεκίνημα το προβάδισμα κι έκλεισαν με 6-4 το ημίχρονο. Με τέσσερα σερί τέρματα στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου φτάσαμε στο 10-4 για τις Πειραιώτισσες κι εκεί κρίθηκε ο αγώνας.

Τα οκτάλεπτα: 3-5, 1-1, 2-5, 3-5

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Καρύτσα, Παναγιώτα Νίνου 1, Μουστακαρία, Αναστασία Λούδη 1, Γρηγοροπούλου, Ρουμελιώτη 1, Κανελλοπούλου, Φράνκι 2, Ο’Ράιλι, Φουντωτού 3, Πιοβάν, Κουρέτα 1, Τσιάρα, Αδάμη, Κεχαγόγλου

ΕΘΝΙΚΟΣ (Στέφανος Λέανδρος): Σωτηρέλη, Καραμπέτσου 2, Ολγα Οικονόμου 2, Τέρνερ 3, Μπέτα, Ειρήνη Νίνου 3, Χατζηκυριακάκη, Άλκ. Μπενέκου 3, Μιχαϊλοβιτς 1, Κανετίδου 2, Ιόλη Μπενέκου, Γεωργούση, Λυδία Μαυρωτά, Κατσιμπρή, Κλαψιανού