Πόλο

«Τούμπα» το Καλαμάκι

Τη δεύτερη νίκη του για φέτος -με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο- πανηγύρισε το Καλαμάκι επί της Χίου με σκορ 8-5 στην τέταρτη αγωνιστική της Α1 πόλο Ανδρών.

Με ανατροπή πανηγύρισε τη δεύτερη του νίκη για φέτος το Καλαμάκι, το οποίο επικράτησε 8-5 της Χίου στην τέταρτη αγωνιστική της Α1 πόλοΑνδρών.

Οι Χιώτες μπήκαν πιο δυνατά και με ένα πολύ καλό δεύτερο οκτάλεπτο κράτησε τα ηνία μέχρι το ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι όμως αντέδρασαν και με ένα επιμέρους 3-0 στην τρίτη περίοδο πήραν τους βαθμούς πους τους ανέβασαν στην τέταρτη θέση.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ - ΝΟ ΧΙΟΥ 8-5
Οκτάλεπτα: 2-2, 0-2, 3-0, 3-1.

Καλαμάκι (Σταϊκόπουλος): Αλεβίζος 1, Σάντα 2, Δουδέσης 2, Κατσαούνης 1, Δερμιτζάκης Χρ 2
Χίος (Τζόρτζεβιτς): Πρέκας 1, Ντούλος 1, Φουντούλης 1, Γαβαλάς 2.

Διαιτητές: Μοίραλης, Κραβαρίτης

Αλυτάρχης: Νίκος Λούτας