Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη των αποψινών ρεβάνς για τους «32» του Europa League μέσω του sport-fm.gr.

19:35
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αποψινών ρεβάνς για τους «32» του Europa League.
19:37
Στις 20:00 ξεκινούν τα: Άγιαξ - Λέγκια Βαρσοβίας (0-0), ΑΠΟΕΛ - Αθλέτικ Μπιλμπάο (2-3), Μπεσίκτας - Χάποελ Μπερ Σεβά (3-1), Ρόμα - Βιγιαρεάλ (4-0), Ζενίτ - Άντερλεχτ (0-2)
19:38
Για τις 22:05 είναι προγραμματισμένα τα: Κοπεγχάγη - Λουντογκόρετς (2-1), Φιορεντίνα - Γκλάντμπαχ (1-0), Γκενκ - Άστρα Γκιούργκιου (2-2), Λιόν - Άλκμααρ (4-1), Σαχτάρ Ντόνετσκ - Θέλτα Βίγκο (1-0), Σπάρτα Πράγας - Ροστόφ (0-4), Τότεναμ - Γάνδη (0-1)
19:40
Υπενθυμίζεται ότι από χθες έχουν περάσει στην επόμενη φάση Σάλκε, Κράσνονταρ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.
19:43
Ο Ολυμπιακός είναι σχεδόν με τα δύο πόδια στους «16» του Europa League, καθώς βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 2-0 επί της Οσμανλίσπορ

19:54
Τέλος στην Άγκυρα. Οσμανλίσπορ-Ολυμπιακός 0-3. Οι ερυθρόλευκοι πέρασαν με εμφατικό τρόπο στην επόμενη φάση, χάρις στα δύο τέρματα του Καρίμ Ανσαριφάρντ και το ένα του Ελιουνούσι
19:59
Εντός ολίγου ξεκινούν οι αναμετρήσεις των 20:00
20:00
Έναρξη στις πέντε αναμετρήσεις των 20:00!
20:08
Κανένα γκολ μέχρι στιγμής στις πέντε αναμετρήσεις των 20:00
20:15
Γκολ η Βιγιαρεάλ, 1-0 τη Ρόμα μέσα στην Ιταλία!
20:16
Ύστερα από γκέλα του Βερμάελεν, ο Μπόρε με ωραίο τελείωμα άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτο. Στο πρώτο ματς οι Ιταλοί επικράτησαν 4-0
20:17
Γκολ η Μπεσίκτας, 1-0 τη Χάποελ Μπερ Σεβά με τον Αμπουμπακάρ στο 17ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι θέλουν τρία γκολ για να στείλουν το ματς στην παράταση.

20:45
Υπενθυμίζεται ότι έως τώρα τα ματς έχουν ως εξής: Άγιαξ - Λέγκια Βαρσοβίας (0-0), ΑΠΟΕΛ - Αθλέτικ Μπιλμπάο (0-), Μπεσίκτας - Χάποελ Μπερ Σεβά (1-0), Ρόμα - Βιγιαρεάλ (0-1), Ζενίτ - Άντερλεχτ (1-0)
20:46
Ημίχρονο στο Μπεσίκτας-Χάποελ Μπερ Σεβά (1-0)
20:46
Μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 2-0 η Ζενίτ με εκτέλεση φάουλ
20:48
Ημίχρονο και στα πέντε ματς των 20:00
20:49
Άγιαξ - Λέγκια Βαρσοβίας (0-0), ΑΠΟΕΛ - Αθλέτικ Μπιλμπάο (0-0), Μπεσίκτας - Χάποελ Μπερ Σεβά (1-0), Ρόμα - Βιγιαρεάλ (0-1), Ζενίτ - Άντερλεχτ (1-0)
20:50
Με τα τωρινά δεδομένα Μπιλμπάο, Μπεσίκτας, Ρόμα και Άντερλεχτ (θέλει ένα γκολ η Ζενίτ για να στείλει το ματς στην παράταση), ενώ το Άγιαξ-Λέγκια πάει στην παράταση
20:58
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός βρίσκεται στους "16" του Europa League με το 3-0 επί της Οσμανλίσπορ στην Άγκυρα (σε συνδυασμό με το 0-0 του Φαλήρου)
21:02
Έναρξη στο δεύτερος μέρος των πέντε αναμετρήσεων!
21:03
Γκολ ο ΑΠΟΕΛ, 1-0! Ο Πιέρος Σωτηρίου με τρομερό τελείωμα πέτυχε το γκολ στο 46ο λεπτό
21:04
Η ομάδα της Κύπρου έχει σκορ πρόκρισης πλέον!

21:09
Οπότε, όλα τα ματς έχουν σκορ. Άγιαξ - Λέγκια Βαρσοβίας (1-0), ΑΠΟΕΛ - Αθλέτικ Μπιλμπάο (1-0), Μπεσίκτας - Χάποελ Μπερ Σεβά (1-0), Ρόμα - Βιγιαρεάλ (0-1), Ζενίτ - Άντερλεχτ (1-0)
21:10
Πέναλτι για ο ΑΠΟΕΛ! Το κέρδισε ο Γιαννιώτας
21:12
Γκολ ο ΑΠΟΕΛ, 2-0 στο 54ο λεπτό και "φωτιά" στο ΓΣΠ! Ο Γιαννιώτας εκτέλεσε το πέναλτι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, παρότι βρήκε την μπάλα ο πορτιέρο της Μπιλμπάο. Πλέον, θέλουν δύο τέρματα οι Βάσκοι για να προκριθούν.
21:13
21:19
Γκολ η Χάποελ Μπερ Σεβά, 1-1 το ματς με την Μπεσίκτας. Θέλουν δύο γκολ οι Ισραηλινοί για να στείλουν το ματς στην παράταση. Σκόρερ ο Νουακέμε στο 64'

21:25
ΑΠΟΕΛ, Άγιαξ, Ρόμα, Μπεσίκτας και Άντερλεχτ είναι στην επόμενη φάση με τα τωρινά δεδομένα. Οι προκρίσεις που παίζονται ουσιαστικά αυτή τη στιγμή είναι στο ΑΠΟΕΛ-Μπιλμπάο 2-0 (2-3), Άγιαξ-Λέγκια 1-0 (0-0) και Ζενίτ-Άντερλεχτ 1-0 (0-2)
21:27
Οι αναμετρήσεις μπαίνουν στο τελευταίο εικοσάλεπτο
21:28
Γκολ η Ζενίτ, 2-0 την Άντερλεχτ στο 72ο λεπτό με τον Ντζιούμπα. Με αυτά τα δεδομένα το ματς πάει στην παράταση

21:34
Γκολ η Ζενίτ, 3-0 την Άντερλεχτ. Ο Τζιουλιάνο με δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 78ο λεπτό δίνει κορ πρόκρισης στην ομάδα του.
21:37
Μεγάλη ευκαιρία για το 3-0 χάνει ο ΑΠΟΕΛ
21:42
Με δέκα συνεχίζει η Ρόμα, λόγω δεύτερης κίτρινης που αντίκρισε ο Ρούντιγκερ στο 82ο λεπτό
21:42
Γκολ η Μπεσίκτας, 2-1 την Χάποελ Μπερ Σεβά στο 87ο λεπτό
21:44
21:45
Οι προκρίσεις που παίζονται ουσιαστικά αυτή τη στιγμή είναι στο ΑΠΟΕΛ-Μπιλμπάο 2-0 (2-3), Άγιαξ-Λέγκια 1-0 (0-0) και Ζενίτ-Άντερλεχτ 3-0 (0-2)
21:46
Γκολ η Άντερλεχτ στη Ρωσία, μειώνει σε 3-1 και έχει σκορ πρόκρισης. Σοκ για τους γηπεδούχους. Σκόρερ ο Τελίν για τους φιλοξενούμενους

21:50
Τέλος στη Ρωσία. Ζενίτ-Άντερλεχτ 3-1 και πρόκριση για τους Βέλγους σε συνδυασμό με το 2-0 του πρώτου ματς
21:51
Τέλος και στην Κωνσταντινούπολη. Μπεσίκτας-Χάποελ Μπερ Σεβά 2-1 και πρόκριση για τους Τούρκους
21:52
Τέλος και στην Ολλανδία. Άγιαξ-Λέγκια 1-0 και πρόκριση για τον "Αίαντα"
21:53
Μόνο στην Κύπρο υπάρχει δράση και στη Μεγαλόνησο έχει στηθεί... γλέντι στις εξέδρες
21:55
Τέλος και στην Κύπρο! Πολύ μεγάλη πρόκριση για το ΑΠΟΕΛ με το 2-0 επί της Μπιλμπάο και σε συνδυασμό με την ήττα 3-2 στην Ισπανία.
21:57
Τα τελικά των 20:00... Άγιαξ - Λέγκια Βαρσοβίας 1-0, ΑΠΟΕΛ - Αθλέτικ Μπιλμπάο 2-0, Μπεσίκτας - Χάποελ Μπερ Σεβά 2-1, Ρόμα - Βιγιαρεάλ 0-1, Ζενίτ - Άντερλεχτ 3-1
21:59
ΑΠΟΕΛ, Ρόμα, Άντερλεχτ, Άγιαξ και Μπεσίκτας στους "16" της διοργάνωσης. Εκεί βρίσκεται ήδη από το απόγευμα ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε 3-0 της Οσμανλίσπορ στην Τουρκία και από χθες Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Σάλκε και Κράσνονταρ.

22:10
5' Ανοίγει το σκορ η Λιόν κόντρα στην Άλκμααρ, σκόρερ ο Φεκίρ
22:15
10' Γκολ η Τότεναμ που ανοίγει το σκορ κόντρα στη Γάνδη! Σκόρερ ο Έρικσεν
22:18
13' Γκολ για τη Ροστόφ που ανοίγει το σκορ στην έδρα της Σπάρτα Πράγας με τον Πόλοζ
22:20
15' Γκολ η Φιορεντίνα που κάνει το 1-0 κόντρα στην Γκλάντμπαχ με σκόρερ τον Κάλινιτς
22:24
17' Η Λιόν κάνει το 2-0 κόντρα στην Άλκμααρ με σκόρερ τον Κορνέ
22:25
20' Ισοφαρίζει (1-1) η Γάνδη την Τότεναμ με αυτογκόλ του Κέιν
22:31
26' Μειώνει η Άλκμααρ στην έδρα της Λιόν (2-1) με γκολ του Γκαρσία
22:31
Κοπεγχάγη - Λουντογκόρετς 0-0 (2-1), Φιορεντίνα - Γκλάντμπαχ 1-0 (1-0), Γκενκ - Άστρα Γκιούργκιου 0-0 (2-2), Λιόν - Άλκμααρ 2-1 (4-1), Σαχτάρ Ντόνετσκ - Θέλτα Βίγκο 0-0 (1-0), Σπάρτα Πράγας - Ροστόφ 0-1 (0-4), Τότεναμ - Γάνδη 1-1 (0-1)
22:32
27' Η Λιόν κάνει το 3-1 επί της Άλκμααρ με το δεύτερο γκολ του Φεκίρ
22:33
29' Η Φιορεντίνα κάνει το 2-0 επί της Γκλάντμπαχ με σκόρερ τον Μπόρχα Βαλέρο
22:39
34' Η Λιόν κάνει το 4-1 επί της Άλκμααρ με σκόρερ τον Νταρντέρ
22:45
40' Κόκκινη κάρτα στην Τότεναμ! Απευθείας στον Ντέλε Άλι για ένα πραγματικά βίαιο μαρκάρισμα
22:48
44' Γκολ η Γκλάντμπαχ που μειώνει σε 2-1 με πέναλτι του Στιντλ.
22:52
Τα αποτελέσματα των ημιχρόνων: Κοπεγχάγη - Λουντογκόρετς 0-0 (2-1), Φιορεντίνα - Γκλάντμπαχ 2-1 (1-0), Γκενκ - Άστρα Γκιούργκιου 0-0 (2-2), Λιόν - Άλκμααρ 4-1 (4-1), Σαχτάρ Ντόνετσκ - Θέλτα Βίγκο 0-0 (1-0), Σπάρτα Πράγας - Ροστόφ 0-1 (0-4), Τότεναμ - Γάνδη 1-1 (0-1)
23:06
Αρχίζουν ένα-ένα τα δεύτερα ημίχρονα
23:11
47' Ισοφαρίζει η Γκλάντμπαχ τη Φιορεντίνα (2-2) με το δεύτερο γκολ του Στιντλ
23:20
55' Απίστευτη εξέλιξη! H Γκλάντμπαχ γυρίζει τούμπα το ματς στη Φλωρεντία (2-3) και έχουν προβάδισμα πρόκρισης. Χατ-τρικ ο Στιντλ
23:23
61' Γκολ η Τότεναμ (2-1) με τέρμα του Γουανιγιάμα! Θέλει άλλο ένα γκολ κόντρα στη Γάνδη για να προκριθεί
23:24
60' Πάρτι η Γκλάντμπαχ! 2-4 μέσα στη Φιορεντίνα με γκολ του Κρίστιενσεν
23:27
67' Γκολ η Γκενκ! 1-0 κόντρα στην Άστρα Γκιούργκιου με γκολ του Ποθουέλο!
23:33
23:39
78' Η Λιόν κάνει το 5-1 με τον Φεκίρ να κάνει χατ-τρικ κόντρα στην Άλκμααρ
23:45
82' Ισοφαρίζει η Γάνδη κόντρα στην Τότεναμ και οι Λονδρέζοι μένουν πιθανότατα εκτός. 2-2 με γκολ του Μπερμπέ
23:46
83' Γκολ η Σπάρτα Πράγας που ισοφαρίζει τη Ροστόφ (1-1) με γκολ του Καραφάεφ
23:49
87' Η Λιόν κάνει το 6-1 με γκολ του Αουάρ
23:51
89' 7-1 η Λιόν την Άλκμααρ με γκολ του Ντιακαμπί
23:53
91' ΓΚΟΛ Η ΘΕΛΤΑ! Στέλνει το ματς με τη Σαχτάρ στην παράταση με αυτό το σκορ. Σκόρερ με πέναλτι ο Άσπας
00:00
Τα αποτελέσματα των αγώνων: Κοπεγχάγη - Λουντογκόρετς 0-0 (2-1), Φιορεντίνα - Γκλάντμπαχ 2-4 (1-0), Γκενκ - Άστρα Γκιούργκιου 1-0 (2-2), Λιόν - Άλκμααρ 7-1 (4-1), Σαχτάρ Ντόνετσκ - Θέλτα Βίγκο 0-1 (1-0), Σπάρτα Πράγας - Ροστόφ 1-1 (0-4), Τότεναμ - Γάνδη 2-2 (0-1)
00:01
Με bold οι ομάδες που προκρίνονται και είναι πιθανοί αντίπαλοι του Ολυμπιακού στους «16» του Europa League. Στην παράταση η αναμέτρηση της Σαχτάρ με τη Θέλτα