Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στο Περού και τη Δανία για την 1η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

18:36
Καλησπέρα σας!
18:36
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Περού-Δανία, για την 1η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου.
18:37
Νωρίτερα, για τον ίδιο όμιλο, η Γαλλία επικράτησε 2-1 της Αυστραλίας.
18:40
Το Περού θα παραταχθεί με 4-2-3-1, ενώ ο φορ Πάολο Γκερέρο θα ξεκινήσει από τον πάγκο. Αναλυτικά η ενδεκάδα του Περού: Γκαλέσε - Αντβίνκουλα, Ροντρίγκες, Ράμος, Τράουκο - Τάπια, Γιοτούν - Φλόρες, Κουέβα, Καρίγιο - Φαρφάν
18:41
Η Δανία θα παραταχθεί με το κλασικό της 4-3-3. Αναλυτική η ενδεκάδα της: Σμάιχελ - Ντάλσγκααρντ, Κρίστενσεν, Κιάερ, Στρίγκερ Λάρσεν - Κβίστ, Ντιλέινι, Έρικσεν - Σίστο, Ν. Γιόργκεσεν, Γιουράρι Πόουλσεν
18:44
Δείτε εδώ το προφίλ του Περού.
18:45
Αυτή είναι η πρώτη παρουσία των Περουβιανών σε Παγκόσμιο Κύπελλο μετά από 36 χρόνια.
18:45
Δείτε εδώ το προφίλ της Δανίας.
18:46
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Μπακαρί Γκασάμα από την Γκάμπια.
18:47
Για πρώτη φορά στην ιστορία τους θα συναντηθούν οι δύο Εθνικές ομάδες.
18:48
Το ματς διεξάγεται στο "Μορντόβια Αρίνα" του Σαράνσκ.
18:52
18:53
Μπαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, επτά λεπτά για τη σέντρα.
18:59
Τα πάντα είναι έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.
18:59
Στη σέντρα η Δανία.
19:00
1' Σέντρα αγώνα
19:04
5' Κάποιες καλές συνεργασίες των δύο αντιπάλων δεν έχουν ακόμα φέρει κάποια ολοκληρωμένη προσπάθεια.
19:05
5' Πρώτο σουτ του Καρίγιο, πολύ άστοχο
19:07
8' Ωραίο σουτ του Γιοτούν, μπλοκάρει σταθερά ο Σμάιχελ.
19:10
10' Χωρίς κάτι ιδιαίτερο, το Περού δείχνει ωστόσο να πατάει καλύτερα στο ματς.
19:11
11' Σουτ του Φλόρες πάνω από την εστία του Σμάιχελ.
19:12
13' Προσωπική προσπάθεια του Καρίγιο που μπήκε από δεξιά στην περιοχή, σούταρε με το αριστερό, δύσκολα ο Σμάιχελ με το δεξί χέρι.
19:14
14' Πρώτο κόρνερ για το Περού
19:18
17' Κόρνερ για Δανία
19:26
24' Κόρνερ για Δανία
19:26
25' Κόρνερ για Δανία
19:27
27' Σουτ του Ντιλέινι, η μπάλα άουτ.
19:29
29' Ιδανικό πέρασμα του Καρίγιο για τον Φαρφάν, η κόντρα του Κιάερ στο σουτ του στράικερ του Περού σωτήρια, για να περάσει η μπάλα κόρνερ
19:32
32' Στο έδαφος ο Κβιστ
19:33
Μάλλον πάμε για αναγκαστική αλλαγή στη Δανία.
19:35
36' Ο Σένε στην θέση του τραυματία Κβιστ
19:38
38' Κίτρινη κάρτα ο Τάπια, για φάουλ στον Σίστο. Σε καλή θέση θα στηθεί η μπάλα για τη Δανία.
19:39
39' Ο Έρικσεν εκτέλεσε η μπάλα στο τείχος, ο Σένε το σουτ σε δύο χρόνους ο Γκαλέσε μπλοκάρει.
19:41
41' Σουτ του Ντιλέινι, άουτ, δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα και ο Πόουλσεν.
19:44
Ο Κουέβα φαίνεται να έχει ανατραπεί, βλέπει το VAR ο ρέφερι.
19:44
Πέναλτι για το Περού. Ο Πόουλσεν έχει βρει τον Κουέβα.
19:46
45+1' Απελπιστικά άουτ το πέναλτι του Κουέβα.
19:46
45+2' Κόρνερ για τη Δανία
19:47
45+2΄ Κεφαλιά του Πόουλσεν άουτ.
19:51
Τέλος πρώτου μέρους, το Περού πέταξε την μεγάλη ευκαιρία, με το χαμένο πέναλτι του Κουέβα.
20:03
46' Σέντρα β' μέρους
20:09
51' Σουτ του Λάρσεν, άουτ.
20:12
53' Ο Έρικσεν εκτελεί, απομακρύνεται η μπάλα, νέα προσπάθεια του άσου της Τότεναμ, η μπάλα άουτ.
20:15
57' Ο Κουέβα κάνει εκπληκτική προσπάθεια, πάσα στον Καρίγιο που χάνει το κοντρόλ και ο Φλόρες από κοντά γλιστράει και δεν μπορεί να πλασάρει.
20:17
59' ΓΚΟΟΟΟΛ η Δανία με Πόουλσεν, από ασίστ του Έρικσεν.
20:20
61' Ο Κουέβα στον Φλόρες μόνος απέναντι από τον Σμάιχελ, αποκρούει ο πορτιέρε της Δανίας
20:21
63' Γκερέρο αντί Φλόρες για το Περού
20:23
64' Ο Καρίγιο σεντράρει στον Γκερέρο, κεφαλιά του τελευταίου μπλόκαρε ο Σμάιχελ.
20:26
67' Μπρέιθγουεϊτ αντί Σίστο η δεύτερη αλλαγή της Δανίας
20:28
69' Κεφαλιά του Ροντρίγκεζ, ο Φαρφάν δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
20:30
71' Ο Καρίγιο σεντράρει, σωτήρια η παρέμβαση του Πόουλσεν με το κεφάλι.
20:31
73' Ο Αντβίνκουλα το σουτ με το αριστερό, μπλοκάρει ο Σμάιχελ.
20:31
73' Κόρνερ για τη Δανία
20:32
74' Νέο κόρνερ για τους Δανούς.
20:37
79' Κουέβα για τον Γκερέρο, αυτός κάνει τακουνάκι και η μπάλα περνάει μόλις άουτ.
20:40
82' Ο Ματίας Γιόργκενσεν αντί του Κρίστενσεν
20:41
82' Ο Γιόργκενσεν πλασάρει, σωτήρια παρέμβαση του Αντβίνκουλα
20:45
83' Γύρισμα του Καρίγιο για τον Φαρφάν, επεμβαίνει ο Σμάιχελ με τα πόδια
20:46
84' Ρουιντίαζ αντί Φαρφάν
20:46
85' Γιόργκενσεν στον Έρικσεν αποκρούει ο Γκαλέσε, το πλασέ του ηγέτη της Δανίας.
20:47
87΄Ακίνο αντί Τάπια
20:49
90+1' Σέντρα σουτ του Κουέβα, η μπάλα άουτ.
20:52
90+4' Κόρνερ για το Περού
20:54
90+5' Λήξη αγώνα. Η Δανία πήρε τη νίκη με το γκολ του Πόουλσεν στο 59', το Περού αυτοκτόνησε αφού είχε χαμένο πέναλτι στο 45' και κάποιες απίστευτες ευκαιρίες.