Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Μίλαν-Ολυμπιακός, για τη 2η αγωνιστική του Europa League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

19:33
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Μίλαν στο «Σαν Σίρο» για τη 2η αγωνιστική του Europa League
19:34
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:55, θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
19:36
Όπως ενημερωθήκατε και νωρίτερα, ο Πέδρο Μαρτίνς έκανε φουλ αλλαγές στην ενδεκάδα των Πειραιωτών, επιλέγοντας 11 νέα πρόσωπα σε σχέση με το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ. Είχε φανεί από τις προηγούμενες ημέρες ότι θα κάνει σημαντικό ροτέισον ο Πορτογάλος τεχνικός, ο οποίος άφησε αρκετούς βασικούς στην Αθήνα, ώστε να δώσει ανάσες. Την ίδια ώρα, οι γηπεδούχοι παίζουν με λίγες αλλαγές και τον Ιγκουαΐν στο βασικό σχήμα
19:37
Υπενθυμίζεται ότι ακολουθεί και το ντέρμπι με την ΑΕΚ και συνολικά υπάρχουν πολλά δύσκολα ματς σε σύντομο χρονικό διάστημα
19:38
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
19:38
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς4-2-3-1): Σα, Κούτρης, Σισέ-Μιράντα, Τοροσίδης, Γκιγέρμε-Νάτχο, Τουρέ, Ναουέλ, Φετφατζίδης, Γκερέρο.
19:39
Μίλαν (Τζενάρο Γκατούζο/4-3-3): Ρέινα, Καλάμπρια, Σαπάτα, Ρομανιόλι, Ροντρίγκες, Μπακαγιόκο, Μποναβεντούρα, Μπίγλια, Καστιγέχο, Σούσο, Ιγκουαΐν.
19:39
Στον πάγκο των ερυθρόλευκων: Γιαννιώτης, Καμαρά, Φορτούνης, Ανδρούτσος, Χασάν, Μεριά και Ποντένσε
19:40
Στον πάγκο των Ιταλών: Ντοναρούμα, Τσαλχάνογλου, Μπορίνι, Μουσάτσιο, Κουτρόνε, Κεσιέ, Λασάλτ.
19:42
Διαιτητής: Μπόμπι Μάντεν (Σκωτία). Βοηθοί: Νταγκλας Ρος (Σκωτία), Φράνσις Κόνορ (Σκωτία), Ντόναλντ Ρόμπερτσον (Σκωτία), Στίβεν ΜακΛιν (Σκωτία) Τέταρτος: Σιν Καρ (Σκωτία)
19:43
19:43
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού σε σχηματισμό
19:46
Οι Χριστοδουλόπουλος, Βούκοβιτς, Μπουχαλάκης και Ομάρ, συν τον τιμωρημένο Τσιμίκα, έχουν μείνει στην Αθήνα
19:47
Στο γήπεδο είναι και ο Βαγγέλης Μαρινάκης
19:47
19:47
19:49
19:50
Η Μίλαν είναι στην πρώτη θέση, καθώς επικράτησε 1-0 της Ντουντελάνζ (59' Ιγκουαΐν) στην πρώτη αγωνιστική, ενώ ως γνωστόν ο Ολυμπιακός ήρθε 0-0 με την Μπέτις στο Καραϊσκάκη
19:51
Οι φίλοι του Ολυμπιακού, οι οποίοι είναι περίπου 6.000 στο Μιλάνο, έδωσαν έντονο ερυθρόλευκο χρώμα από νωρίς

19:57
2' Εκτέλεσε ο Σούσο, η μπάλα βρήκε στο τείχος
19:59
3' Επίθεση της Μίλαν, που σταματάει λόγω offside στον Καστιγέχο
20:02
6' Η μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τη Μίλαν! Σέντρα Σούσο, κεφαλιά Μποναβεντούρα και ο Καστιγέχο που έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα, ήταν εκτεθειμένος. Ίσως και να κατέληγε στα δίχτυα και να μην την έβρισκε ο Ισπανός
20:04
Πολύ παθητικός ο ρόλος του Ολυμπιακού στο ξεκίνημα
20:06
Ωραίο τάκλιν του Μιράντα μέσα στην περιοχή και ενώ (παρότι αρκετά πλάγια) ήταν έτοιμος να γίνει επικίνδυνος ο Αργεντίνος
20:09

14' Γκολ ο Ολυμπιακός, 0-1!

Ο Γκερέρο έπιασε την κεφαλιά μετά από ωραία σέντρα του Κούτρη από τα αριστερά, ο Ισπανός φορ έκανε εξαιρετική κίνηση, πρόλαβε τα δύο στόπερ της Μίλαν και νίκησε τον Ρέινα.
20:11
Στην πρώτη αξιόλογη επίθεση του, ο Ολυμπιακός κατάφερε να κάνει τη ζημιά στους Ιταλούς. Η κίνηση του Ισπανού θύμισε... Κοβάσεβιτς
20:12
"Ζεστάθηκε" πολύ ο κόσμος του Ολυμπιακού που βρίσκεται στο γήπεδο, μετά το γκολ. Ουσιαστικά, μόνο οι Έλληνες ακούγονται αυτήν τη στιγμή
20:14
Με άλλον... αέρα πλέον οι ερυθρόλευκοι στο γήπεδο
20:15
20:16
Φάουλ σε καλή θέση για τη Μίλαν, ο Σούσο στην μπάλα
20:17
21' Ο Σούσο το εκτέλεσε, η μπάλα πάνω από την εστία του Σα, που έλεγχε την κατάσταση
20:18
22' Αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Τουρέ, που έδωσε στον Κούτρη και ο Ναουέλ έπιασε ωραίο σουτ, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ρέινα
20:19
20:20
Επικίνδυνη επίθεση της Μίλαν, διώχνει σε κόρνερ ο Σισέ
20:22
26' Ωραία αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Φετφατζίδη, που μοίρασε για τον Ναουέλ, αλλά αυτός καθυστέρησε χαρακτηριστικά και ενώ τον περίμενε κι ο Κούτρης, με αποτέλεσμα να χάσει την μπάλα. Εδώ θα μπορούσαν να κάνουν και πάλι τη ζημιά οι Πειραιώτες
20:26
Παίζει πολύ καλά στην κόντρα ο Ολυμπιακός, με τον Φετφατζίδη να είναι πολύ δρατήριος
20:27
32' Κερδισμένο φάουλ πάνω στο ημικύκλιο για τη Μίλαν
20:28
Αρκετοί παίκτες πάνω από την μπάλα
20:28
33' Το εκτέλεσε ο Ιγκουαΐν, η μπάλα έφυγε αρκετά πάνω από την εστία του Σα
20:30
35' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Μπαλιά του Κούτρη για τον Ναουέλ, ο Ρέινα βγήκε αρκετά έξω από την εστία του και προς τα δεξιά, ο παίκτης των ερυθρόλευκων τον πλάσαρε, δίχως επιτυχία, αφού η μπάλα έφυγε εκτός
20:31
35' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μίλαν. Ο Ιγκουαΐν έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, σούταρε με το αριστερό από πολύ καλή θέση, αλλά τον νίκησε ο Σα.
20:33
36' Σουτ του Καστιγιέχο από τα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Σα, που έπεσε χαμηλά και μπλόκαρε
20:34
37' Απειλεί η Μίλαν. Γύρισμα του Σόσα από τα δεξιά, δεν μπόρεσαν να βρουν την μπάλα Μιράντα και Ιγκουαΐν, πέρασε ο κίνδυνος για την ερυθρόλευκη άμυνα
20:34
38' Σουτ του Μπακαγιόκο, η μπάλα έξω
20:34
Έχει ανεβάσει στροφές επιθετικά η Μίλαν
20:36
40' Κεφαλιά του Σαπάτα μετά από κόρνερ, η μπάλα έξω χωρίς να ανησυχήσει τον Σα
20:37
41' Πολύ καλή στιγμή για τη Μίλαν. Γλυκιά σέντρα του Σόσα από τα δεξιά με το αριστερό, ο Καστιγιέχο δεν βρήκε καλά την μπάλα και αυτή έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Σα
20:39
43' Αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Νάτχο, που έδωσε την κατάλληλη στιγμή στον Φετφατζίδη, αλλά ο Έλληνας άσος προσπάθησε να αδειάσει δύο αντιπάλους και δεν τα κατάφερε
20:40
44' Καλή στιγμή για τη Μίλαν. Πρώτη κεφαλιά από Μπακαγιόκο, δεύτερη από τον Σαπάτα από καλό σημείο και η μπάλα εκτός
20:41
20:41
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις
20:42

Ημίχρονο στο Σαν Σίρο. Μίλαν-Ολυμπιακός 0-1!

Οι ερυθρόλευκοι προηγούνται με την κεφαλιά του Γκερέρο στο 14ο λεπτό. Οι ερυθρόλευκοι στέκονται πολύ καλά στο ματς, μετά το παθητικό τους ξεκίνημα στο πρώτο 10λεπτο. Έχουν προκαλέσει πολλά προβλήματα στους γηπεδούχους μέσω των κόντρα επιθέσεων και αν ήταν πιο συγκεντρωμένοι στην τελική προσπάθεια θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει κι άλλο γκολ. Οι "ροσονέρι" ανέβηκαν επιθετικά στο τελευταίο 10λεπτο και είχαν πολύ καλή στιγμή με τον Ιγκουαΐν στο 35', όταν και νικήθηκε από τον Σα. Παίζει πολύ με σέντρες η ομάδα του Γκατούζο
20:56
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
20:56

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

20:58
46' Κλέψιμο του Γκιγέρμε από τα αριστερά και σουτ με το δεξί λίγο μετά, στην αγκαλιά του Ρέινα η μπάλα
20:59
48' Σουτ του Ιγκουαΐν με το αριστερό, κόντρα από τον μΜιράντα και κόρνερ
21:01
Φάουλ για τον Ολυμπιακό
21:01
Εκτέλεση του Κούτρη, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Ρέινα
21:02
50' Ωραία κίνηση του Σούσο, κόντραρε η μπάλα μετά το σουτ του και μπλόκαρε ο Σα.
21:03
51' Νέο σουτ του Σούσο από τα δεξιά, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
21:06
55' Κουτρόνε και Τσαλχάνογλου, αντί Κατσιγιέχο και Μποναβεντούρα για τη Μίλαν
21:08
56' Επικίνδυνη στιγμή από τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά του Γκιγέρμε έπειτα από στημένη φάση, μάζεψε με τη δεύτερη ο Ρέινα
21:09
57' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Σε μια φάση παρόμοια με του γκολ, ο Κούτρης σέρβιρε για τον Γκερέρο, που αυτήν τη φορά δεν έπιασε γεμάτα την κεφαλιά και αστόχησε
21:12
61' Κίνδυνος από τη Μίλαν. Σέντρα του Σούσο, ο Κουτρόνε στην πορεία της μπάλας, δίχως να φτάσει σε αυτήν.
21:17
65' Ημιτελής προσπάθεια της Μίλαν με καλές προϋποθέσεις. Γύρισμα του Τσαλχάνογλου, βρήκε αέρα ο Σαπάτα σχεδόν από το ύψος του πέναλτι.
21:18
66' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Νάτχο κουβάλησε την μπάλα, με την αντίπαλη άμυνα ανοργάνωτη, βρέθηκε στο ημικύκλιο, αλλά δεν ολοκλήρωσε καλά τη φάση
21:21
69' Καλή επίθεση από τον Ολυμπιακό, που δεν έφερε κάτι λόγω του γεγονότος ότι ο Ναουέλ την κράτησε πολύ και την έχασε αφού δεν πάσαρε και ξέμεινε από επιλογές
21:21

70' Γκολ η Μίλαν, 1-1!

Σέντρα του Ροντρίγκες από τα αριστερά, ο Σισέ έχασε εντελώς τον Κουτρόνε και με κεφαλιά ισοφάρισε
21:23
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ποντένσε αντί Ναουέλ
21:24
73' Απειλεί η Μίλαν. Σέντρα Τσαλχάνογλου, δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή ο Κουτρόνε
21:25
74' Πολύ ωραίο μακρινό σουτ του Φετφατζίδη, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό του Ρέινα
21:25
Έγινε γίνει πολύ ανοιχτό το παιχνίδι, πάνω-κάτω η μπάλα
21:27
75' Ωραία κίνηση του Κούτρη από τα αριστερά, κακή αντίδραση του Ποντένσε μέσα στην περιοχή
21:28

76' Γκολ η Μίλαν, 2-1!

Ο Τσαλχάνογλου μοίρασε για τον Ιγκουαΐν, που άδειασε την αντίπαλη άμυνα και με το αριστερό νίκησε τον Σα.
21:29
78' Μεριά αντί Τοροσίδη στο ματς
21:30

79' Γκολ η Μίλαν, 3-1!

Ο Τσαλχάνογλου έκανε το γύρισμα από τα δεξιά τον Κουτρόνε, που... φύσηξε την μπάλα στα δίχτυα, σε μια φάση όπου τα... έχασε εντελώς η άμυνα του Ολυμπιακού.
21:34
82' Φορτούνης αντί Τουρέ στο ματς
21:42
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
21:44
90+2' Ευκαιρία για τη Μίλαν. Ο Μπορίνι από κοντά κάνει το σουτ. Η μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.
21:45
90+3 Δοκάρι για τη Μίλαν. Ο Τσαλχάνογλου έπιασε ένα συρτό σουτ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή. Η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.