Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη του δεύτερου αγώνα της ΑΕΚ για τους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας με αντίπαλο τον Απόλλωνα Λάρισας στη Φιλιππούπολη.

16:00
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Κυπέλλου της ΑΕΚ στη Φιλιππούπολη με αντίπαλο τον Απόλλωνα Λάρισας.
16:01
Θυμίζεται ότι για το πρώτο μέρος (στο οποίο η "Ένωση" προηγήθηκε με 2-0) δεν υπήρχε ενημέρωση εξαιτίας της συμμετοχής του ΣΠΟΡ FM 94,6 και του sport-fm.gr στην τετράωρη στάση εργασίας (12:00-16:00) που είχε κηρύξει η ΕΣΗΕΑ.
16:02
46': Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.
16:04
Σημειώνεται ότι η ΑΕΚ βρήκε τον τρόπο να αξιοποιήσει την κυριαρχία επί του αδύναμου αντιπάλου της στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου. Στο 41' λοιπόν ο Άλεφ αξιοποίησε γύρισμα του Σβάρνα (το οποίο άφησε υπέροχα να περάσει ο Μπότος) και τελείωσε ιδανικά τη φάση. Και στο 45' ο Αγιώτης (προσπαθώντας να προλάβει τον Γιακουμάκη σε σέντρα του Γιαννιώτα) έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
16:06
49': Ο Γιακουμάκης βρήκε χώρο και δοκίμασε ένα σουτ -έξω από την περιοχή και δεξιά- αλλά η μπάλα έφυγε έξω από το απέναντι δοκάρι.
16:11
52': Ευκαιρία για την ΑΕΚ!
16:12
Ο Μπότος μπήκε μόνος από αριστερά και πλάσαρε στην κλειστή γωνία, αλλά ο Μαντζάρης (που αντικατέστησε λόγω τραυματισμού τον Κουτογλίδη στο ημίχρονο) απέκρουσε με τα πόδια.
16:12
54': Κι άλλη ευκαιρία για την ΑΕΚ!
16:12
Σε εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, ο Άλεφ κέρδισε την κεφαλιά, αλλά ο Σκούπρα απομάκρυνε πάνω στη γραμμή.
16:15
Δείτε εδώ τα δυο γκολ με τα οποία προηγείται η ΑΕΚ στο σκορ.
16:15
59': Κι άλλη ευκαιρία για την ΑΕΚ!
16:16
Έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο Οικονόμου πήρε αμαρκάριστος την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία!
16:16
59' - Αλλαγή για την ΑΕΚ
16:17
Στη θέση του Άλεφ μπαίνει ο Μπάμπης.
16:21
65' - Αλλαγή για την ΑΕΚ
16:21
Ο Αλμπάνης αντικαθιστά τον Γιούση.
16:26
70' - Κίτρινη κάρτα για τον Απόλλωνα
16:26
Τη δέχεται ο Μπιμάι.
16:26
70' - Αλλαγή για τον Απόλλωνα
16:26
Στη θέση του Κοντοέ μπαίνει ο Ράμος.
16:32
76' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!
16:32
Ο Γιακουμάκης φεύγει στην πλάτη της άμυνας από δεξιά, μπαίνει στην περιοχή και γυρίζοντας την μπάλα για τον Μπότο, του επιτρέπει να πετύχει το πρώτο του επίσημο γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ!
16:32
77' - Αλλαγή για την ΑΕΚ
16:33
Ο Σαρδέλης αντικαθιστά τον Γιαννιώτα.
16:35
79' - Αλλαγή για τον Απόλλωνα
16:35
Στη θέση του Αγιώτη μπαίνει ο Ταουσάνης.
16:39
83': Ευκαιρία για την ΑΕΚ!
16:39
Μετά από σέντρα που έγινε από δεξιά, ο Γιακουμάκης έπιασε ένα πολύ ωραίο βολ πλανέ, αλλά η μπάλα κόντραρε κι έφυγε κόρνερ.
16:41
85': Ο νεαρός Σαρδέλης έκανε ωραία ενέργεια και πλάσαρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Μαντζάρης απέκρουσε στην αριστερή του γωνία.
16:45
89': Διαδικαστικά μοιάζουν τα τελευταία λεπτά, με την ΑΕΚ πάντως να ψάχνει ως τη λήξη ένα ακόμα γκολ.
16:46
90' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!
16:49
Ο δραστήριος Σαρδέλης έφυγε μόνος από δεξιά, πλάσαρε τον Μαντζάρη και παρά την προσπάθεια του Χατζή να απομακρύνει, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.
16:50
90'+3': Λήξη του αγώνα.