Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη των αναμετρήσεων για την φάση των «32» του Europa League.

19:11
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων για την φάση των «32» του Europa League.
19:12
Ανάμεσα στα οκτώ παιχνίδια που ξεκινάνε στις 19:55 είναι και αυτό του Ολυμπιακού, ο οποίος υποδέχεται στο «Γ. Καραϊσκάκης» την Ντιναμό Κιέβου.
19:14
Ραπίντ Βιέννης-’Ιντερ, Σλάβια Πράγας-Γκενκ, Κράσνονταρ-Λεβερκούζεν, Ρεν-Μπέτις, Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου, Λάτσιο-Σεβίλλη, Μπάτε Μπορισοφ-Άρσεναλ, Γαλατασαράι-Μπενφίκα τα ματς που αρχίζουν σε περίπου σαράντα λεπτά.
19:16
Όσον αφορά τους οκτώ αγώνες που ξεκινάνε στις 22:00 είναι οι εξής: Βικτώρια Πλζεν-Ντιναμό Ζάγκρεμπ, Κλαμπ Μπριζ-Σάλτσμπουργκ, Ζυρίχη-Νάπολι, Μάλμε-Τσέλσι, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης, Σέλτικ-Βαλένθια, Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Βιγιαρεάλ.
19:17
Πρόκειται για τα πρώτα παιχνίδια των 16 ζευγαριών. Τα περισσότερα εξ αυτών φαίνεται πως θα είναι αμφίρροπα, ωστόσο υπάρχουν και κάποια τα οποία έχουν ξεκάθαρα φαβορί όπως το Ζυρίχη-Νάπολι και το Μάλμε-Τσέλσι.
19:48
Σε λιγότερο από δέκα λεπτά θα ξεκινήσουν τα παιχνίδια. Εδώ μπορείτε να παρακολουθήσετε και την σπουδαία αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Ντιναμό Κιέβου.
19:56
Ενός λεπτού σιγή σε όλα τα ματς για τον αδικοχαμένο Εμιλιάνο Σάλα.
19:56
1' Σέντρα σε όλες τις αναμετρήσεις!
19:58
2' Ρεν-Μπέτις 1-0: Η Ρεν ανοίγει το σκορ με γκολ του Ουνού από κοντά.
20:04
9' Ρεν-Μπέτις: Δοκάρι για την Ρεν με φοβερό φάουλ του Μπεν Αρφά.
20:06
10' Ρεν-Μπέτις 2-0: Ο Χάβι Γκαρσία στέλνει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
20:07
10' Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου 1-0: Ο Χασάν ανοίγει το σκορ για τον Ολυμπιακό με πολύ ωραίο διαγώνιο τελείωμα.
20:19
21' Λάτσιο-Σεβίλλη 0-1: O Μπεν Γεντέρ ανοίγει το σκορ για την ομάδα της Ανδαλουσίας.
20:24
28' Γαλατασαράι-Μπενφικα 0-1: Ο Σάλβιο με πέναλτι βάζει μπροστά στο σκορ τους Πορτογάλους.
20:24
28' Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου 1-1: Οι Ουκρανοί φέρνουν το ματς στα ίσα με γκολ του Μπουγιάλσκι.
20:28
32' Ρεν-Μπέτις 2-1: Ο Λο Σέλσο με... τσαφ νικάει τον αντίπαλο πορτιέρε και μειώνει για την Μπέτις.
20:34
39' Ραπίντ Βιέννης-Ίντερ 0-1: Ο Λαουτάρο δίνει το προβάδισμα στην ιταλική ομάδα μέσα στην Αυστρία με εκτέλεση πέναλτι.
20:38
40' Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου 2-1: Τρομερό... παστέλι από τον Ντίας και ο Ολυμπιακός παίρνει ξανά το προβάδισμα. Απίθανο γκολ με βολέ από τον Πορτογάλο εξτρέμ των Πειραιωτών.
20:40
45' Πέναλτι υπέρ της Ρεν δίνει ο Σιδηρόπουλος. Όπως φάνηκε από το ριπλέι, πάντως, δεν υπήρξε παράβαση και ήταν λάθος του Σιδηρόπουλου. Βέβαια, τον πήρε στον... λαιμό του ο Παπαδόπουλος, ο οποίος είναι επόπτης γραμμών και αυτός του υπέδειξε την παράβαση.
20:41
45' Μπάτε-Άρσεναλ 1-0: Ωραία κεφαλιά του Ντραγκούν και οι Λευκορώσοι παίρνουν το προβάδισμα.
20:43
45'+3' Ρεν-Μπέτις 3-1: Ο Μπεν Αρφά ευστοχεί από την άσπρη βούλα και η Ρεν παίρνει ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων.
20:45
Ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια του Europa League.
20:46
Ραπίντ Βιέννης-’Ιντερ 0-1, Σλάβια Πράγας-Γκενκ 0-0, Κράσνονταρ-Λεβερκούζεν 0-0, Ρεν-Μπέτις 3-1, Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου 2-1, Λάτσιο-Σεβίλλη 0-1, Μπάτε Μπορισοφ-Άρσεναλ 1-0, Γαλατασαράι-Μπενφίκα 0-1.
20:57
46' Ξεκινάνε σιγά σγιά τα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων.
21:07
55' Μπάτε-Άρσεναλ 1-0: Δεν μετράει γκολ του Λακαζέτ για οφσάιντ. Σωστή απόφαση.
21:09
54' Γαλατασαράι-Μπενφίκα 1-1: Σέντρα του Ναγκατόμο, ο Λουγιντάμα παίρνει την κεφαλιά με υποψία επιθετικού φάουλ και ισοφαρίζει.
21:17
Έχουμε συμπληρώσει μία ώρα στα παιχνίδια αλλά έχουμε μόλις ένα γκολ προς το παρόν στα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων.
21:18
64' Γαλατασαράι-Μπενφίκα 1-2: Ο Σεφέροβιτς με απίθανο πλασέ βάζει ξανά μπροστά στο σκορ την Μπενφίκα.
21:19
62' Ρεν-Μπέτις 3-2: Μειώνει η Μπέτις με γκολ του Σίντνεϊ. Τι ματσάρα γίνεται στην Γαλλία.
21:38
85' Μπάτε-Άρσεναλ 1-0: Ο Λακαζέτ θα αντικρίσει σωστά την κόκκινη κάρτα καθώς χτύπησε με τον αγκόνα αντίπαλό του.
21:46
90' Ολυμπιακός-Ντιναμό 2-2: Ισοφαρίζει ο Βέρμπιτς για τους Ουκρανούς.
21:47
90' Ρεν-Μπέτις 3-3: Ο Λάινες με διαγώνιο τελείωμα ισοφαρίζει για την Μπέτις σε ένα μυθικό ματς!
21:48
Ολοκληρώνονται σιγά σιγά όλα τα ματς.
21:52
21:57
Τα ματς των 22:00: Βικτόρια Πλζεν-Ντιναμό Ζάγκρεμπ, Κλαμπ Μπριζ-Σάλτσμπουργκ, Ζυρίχη-Νάπολι, Μάλμε-Τσέλσι, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης, Σέλτικ-Βαλένθια, Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Βιγιαρεάλ.
22:01
1' Έναρξη των αγώνων
22:05
3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ! ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ-ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ 0-1 με σκόρερ τον Πεντράθα!
22:10
7' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΪΝΤΡΑΧΤ! ΣΑΧΤΑΡ-ΑΪΝΤΡΑΧΤ 0-1 με σκόρερ τον Χιντερέγκερ
22:12
10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΑΧΤΑΡ! ΣΑΧΤΑΡ-ΑΪΝΤΡΑΧΤ 1-1 με πέναλτι του Μάρλος
22:13
12' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΑΠΟΛΙ! ΖΥΡΙΧΗ-ΝΑΠΟΛΙ 0-1 με γκολ του Ινσίνιε!
22:17
Το γκολ του Ινσίνιε:
22:20
17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ! Μπριζ-Σάλτσμπουργκ 0-1! Σκόρερ o Γιουνούζοβιτς
22:20
Το γκολ της Σάλτσμπουργκ
22:23
21' ΖΥΡΙΧΗ-ΝΑΠΟΛΙ 0-2! ΓΚΟΛ Ο ΚΑΓΕΧΟΝ που διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του
22:26
Το γκολ του Καγεχόν
22:32
30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ! Μάλμε-Τσέλσι 0-1 με γκολ του Μπάρκλεϊ
22:34
Το γκολ της Τσέλσι
22:42
41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ! Βικτόρια Πλζεν-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-1 με εξαιρετικό γκολ του Ντάνιελ Όλμο
22:43
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΛΕΝΘΙΑ! Σέλτικ-Βαλένθια 0-1 με γκολ του Τσερίσεφ
22:49
Ημίχρονα σε όλες τις αναμετρήσεις
22:51
Βικτόρια Πλζεν-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-1, Κλαμπ Μπριζ-Σάλτσμπουργκ 0-1, Ζυρίχη-Νάπολι 0-2, Μάλμε-Τσέλσι 0-1, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-1, Σέλτικ-Βαλένθια 0-1, Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Βιγιαρεάλ 0-1.
23:08
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΛΕΝΘΙΑ! Σέλτικ-Βαλένθια 0-2 με γκολ του Σομπρίνο!
23:12
50' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΪΝΤΡΑΧΤ! Σαχτάρ-Άιντραχτ 1-2 με γκολ του Κόστιτς
23:13
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΖΕΝ! Βικτόρια-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 1-1 με γκολ του Περνίτς
23:16
58' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ! Μάλμε-Τσέλσι 0-2 με τρομερό γκολ του Ολιβιέ Ζιρού!
23:23
64' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΡΙΖ! Μπριζ-Σάλτσμπουργκ 1-1 με κεφαλιά του Ντένσβιλ
23:29
67' ΓΚΟΛ Η ΣΑΧΤΑΡ! Σαχτάρ Ντόνετσκ-Άιντραχτ 2-2 με γκολ του Τάισον!
23:37
77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΑΠΟΛΙ! Ζυρίχη-Νάπολι 0-3 με γκολ του Ζιελίνσκι!
23:38
80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΛΜΕ! Μάλμε-Τσέλσι 1-2 με γκολ του Κρίστιανσεν
23:40
81' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΡΙΖ! Μπριζ-Σάλτσμπουργκ 2-1 με γκολ του Γουέσλι!
23:41
83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ! Βικτόρια Πλζεν-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 2-1 με γκολ του Προσάτζκα
23:42
83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΖΥΡΙΧΗ! Ζυρίχη-Νάπολι 1-3, μειώνουν οι γηπεδούχοι