ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FΜ 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Λεβαδειακό, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του Σούπερ Λίγκας, στην Τούμπα.

18:16
18:17
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Λεβαδειακό, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του Σούπερ Λίγκας, στην Τούμπα. by www.sport-fm.gr
18:17
Το περίμενε αρκετές αγωνιστικές, αλλά τώρα θα είναι γεγονός! Ο «δικέφαλος του Βορρά» κατακτά μαθηματικά το πρωτάθλημα με νίκη επί του σημερινού αντιπάλου του ή ακόμα και ισοπαλία, στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι του. Θα το έκανε με νίκη στη Λάρισα, ωστόσο οι συνθήκες του δίνουν την ευκαιρία να πανηγυρίσει στην Τούμπα... by www.sport-fm.gr
18:19
Οι Βοιωτοί είναι μαθηματικά 15οι στη βαθμολογία και αυτό δεν αλλάζει. Έπαιξαν οκτώ διαδοχικές σεζόν στην Σούπερ Λίγκα. Δεν νίκησαν όμως στα τελευταία έξι παιχνίδια ομάδες που ήταν... γύρω τους βαθμολογικά, μαζεύοντας μόνο δύο βαθμούς και αυτό τους κόστισε. by www.sport-fm.gr
18:20
Συγκεκριμένα, στις 24 Φεβρουαρίου νίκησαν στην Ξάνθη, για τελευταία φορά στο πρωτάθλημα και μάλιστα αυτό είναι και το μοναδικό του «διπλό»! Ενώ μαζί με τον Απόλλωνα Σμύρνης έχουν τη χειρότερη εκτός έδρας επίθεση, με πέντε μόλις γκολ. by www.sport-fm.gr
18:22
Στην Τούμπα έρχονται σαν αντίπαλοι δύο πρώην δικοί του άνθρωποι. Καταρχάς, ο προπονητής του Λεβαδειακού, Νίκος Καραγεωργίου, που έπαιξε στον ΠΑΟΚ από το 1986 ως το 1992 και κάθισε και στον πάγκο του το 2005... by www.sport-fm.gr
18:23
Αλλά και ο Γιώργος Ζησόπουλος, που έκανε στην Τούμπα τα πρώτα ποδοσφαιρικά του βήματα και το 2005 έφυγε για να κάνει πολυετή καριέρα και φέτος να γίνει ο πρώτος παίκτης σε συμμετοχές στη μεγάλη κατηγορία, στην ιστορία των φιλοξενούμενων! by www.sport-fm.gr
18:24
Για να μην πανηγυρίσει ο ΠΑΟΚ, ο Λεβαδειακός θα πρέπει να κάνει ότι δεν έκανε καμία ομάδα φέτος. Να νικήσει τους «ασπρόμαυρους» στην έδρα τους, εκεί από όπου μόνο ο Άρης κατάφερε να φύγει με μια ισοπαλία. Ο ΠΑΟΚ στοχεύει να πάρει το πρωτάθλημα και αήττητος, κάνοντας παράλληλα και ένα σωρό ακόμα ρεκόρ στην ιστορία του! by www.sport-fm.gr
18:25
Ο Λεβαδειακός έχει νικήσει μόλις μια φορά στην Τούμπα. Ήταν όπως και τώρα προτελευταία αγωνιστική, στις 26 Μαϊου 1991 και πάλευε για την παραμονή του στην Α' Εθνική... by www.sport-fm.gr
18:27
Ο ΠΑΟΚ ήταν σίγουρα τέταρτος, προηγήθηκε δύο φορές στο παιχνίδι, αλλά οι παίκτες του Αλκέτα Παναγούλια πανηγύρισαν τελικά τη νίκη με 3-2 (32' σουτ Σκαρτάδος, 54' σουτ Γ. Αναστασιάδης - 51' πέναλτι Καβαλιέρης, 68' κεφαλιά Μαρινάκης, 78' σουτ Πεχλεβανίδης). by www.sport-fm.gr
18:28
Στον αγώνα εκείνο έπαιζε, μάλιστα, για τον ΠΑΟΚ ο Νίκος Καραγεωργίου. Ωστόσο, παρά τη νίκη του και στο τελευταίο παιχνίδι ο Λεβαδειακός δεν κατάφερε να σωθεί... by www.sport-fm.gr
18:28
Ο ΠΑΟΚ έχει νικήσει και τα 11 τελευταία με τον Λεβαδειακό στην έδρα του, μετά το 0-0 του Οκτωβρίου του 1994. Πέρσι μάλιστα έβαλε πέντε γκολ και πρόπερσι τρία. Στα έξι τελευταία μάλιστα ο Λεβαδειακός δεν έχει σκοράρει. Ανεξάρτητα έδρας ο ΠΑΟΚ είναι εννέα παιχνίδια αήττητος από τον Λεβαδειακό, έχοντας νικήσει τα επτά από αυτά. by www.sport-fm.gr
18:31
18:32
Όσο για το βασικό σχήμα του Λεβαδειακού; Αυτό απαρτίζεται από τους Μπάγιτς, Τσαμπούρη, Λιάγκα, Αντιλέχου, Ανγκουά, Μητρόπουλο, Καραχάλιο, Σαβαντογκό, Νίκα, Νανγκίς και Χατζηλάμπρο. by www.sport-fm.gr
18:33
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Ρέι, Ίνγκασον, Μαλεζάς, Βιεϊρίνια, Μίσιτς, Άκπομ και Ζαμπά. by www.sport-fm.gr
18:34
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Μπαλαουρού, Στανόγεβιτς, Μελέγκ, Γιακουμάκης, Όμο, Ζησόπουλος και Ρεκβιασβίλι. by www.sport-fm.gr
18:35
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Θανάσης Τζήλος από το Σύνδεσμο Λάρισας. by www.sport-fm.gr
18:36
Η αποστολή του ΠΑΟΚ γνώρισε την αποθέωση κατά την άφιξη της στην Τούμπα, όπως ήταν φυσιολογικό! by www.sport-fm.gr
18:38
Παράλληλα, η «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ έχει στήσει και γιγαντοοθόνη στον Λευκό Πύργο, για όσους οπαδούς του ΠΑΟΚ δεν θα είναι μέσα στην Τούμπα... by www.sport-fm.gr
18:39
18:44
Με το κλίμα στην Τούμπα να είναι από νωρίς πανηγυρικό, ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς γνώρισε κι αυτός την αποθέωση! by www.sport-fm.gr
18:47
Παράλληλα, αποθεώθηκε από τον κόσμο και ο Μαουρίσιο, που επίσης βρίσκεται στο γήπεδο. by www.sport-fm.gr
18:53
Φυσικά, περιττό να αναφέρουμε ότι η Τούμπα έχει... ήδη γεμίσει, εδώ και ώρα! by www.sport-fm.gr
18:55
Ενώ υπάρχουν αρκετές... χάρτινες κούπες, που έχουν στα χέρια τους όλοι όσοι βρίσκονται στις κερκίδες. by www.sport-fm.gr
18:56
18:57
Ενώ οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές, μέσα σε πανζουρλισμό... by www.sport-fm.gr
18:58
18:59
19:00
19:02
3' Γκοοοοολ! 1-0 ο ΠΑΟΚ, με τον Σάκχοφ, ο οποίος παίρνει την... ασίστ μετά το λάθος γύρισμα του Τσαμπουρη στον Μπάγιτς και το γύρισμα του Σφιντέρσκι και με δεύτερη προσπάθεια, μετά την απόκρουση του Αντιλέχου πάνω στη γραμμή, ανοίγει το σκορ... by www.sport-fm.gr
19:08
5' Κεφαλιά του Νίκα, στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, ο Πασχαλάκης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ, που περνάει χωρίς αντίκρισμα για τον Λεβαδειακό! by www.sport-fm.gr
19:09
8' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, με τον Γιαννούλη να ανατρέπεται από τον Ανγκουά, μετά την κάθετη πάσα του Μπίσεσβαρ. by www.sport-fm.gr
19:12
8' Γκοοοοοολ! 2-0 ο ΠΑΟΚ, με την εύστοχη εκτέλεση του πέναλτι α λα Πανένκα από τον Μπίσεσβαρ... by www.sport-fm.gr
19:13
12' Σουτ του Σάκχοφ μέσα από την περιοχή, μετά την εκτέλεση κόρνερ και το πρώτο σουτ του Ολιβέιρα, περνάει άουτ η μπάλα... by www.sport-fm.gr
19:18
16' Ο Σφιντέρσκι αστοχεί σε τετ α τετ με τον Μπάγιτς μετά από κάθετη πάσα του Πέλκα! by www.sport-fm.gr
19:22
22' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από δεξιά, κεφαλιά από τον Σφιντέρσκι, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:24
19:25
25' Φάουλ σαν κοντινό κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, από δεξιά με τον Ολιβέιρα, ο Βαρέλα κάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα πάνω από το τέρμα του Μπάγιτς. by www.sport-fm.gr
19:29
28' Ο Νανγκίς βγαίνει στην αντεπίθεση αλλά η φάση σταματάει αφού είναι οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
19:30
29' Νέο πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, με τον Μάτος να ανατρέπεται ξανά από τον Ανγκουά. by www.sport-fm.gr
19:30
30' Ο Πέλκας αστοχεί στην εκτέλεση, σουτάροντας πάνω στον Μπάγιτς που αποκρούει! by www.sport-fm.gr
19:35
19:36
36' Γέμισμα του Μπίσεσβαρ και νέα κεφαλιά από τον Βαρέλα, ξανά άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:40
19:42
19:45
19:46
45'+1' Σουτ του Ολιβέιρα με το αριστερό, στο όριο της περιοχής, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:46
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται του Λεβαδειακού με 2-0. by www.sport-fm.gr
20:04
20:09
50' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να σουτάρει στην κίνηση μέσα από την περιοχή, μετά από πάσα του Βαρέλα, αλλά ο Μπάγιτς πέφτει και διώχνει! by www.sport-fm.gr
20:11
20:12
53' Γκοοοοοολ! 3-0 ο ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να εκτελεί το κόρνερ και τον Βαρέλα να παίρνει την κεφαλιά μέσα στην μικρή περιοχή, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου ν' αντιδράσει Μπάγιτς... by www.sport-fm.gr
20:18
58' Διακοπή στο παιχνίδι, με τον Τσαμπούρη να είναι στο έδαφος λόγω τραυματισμού. by www.sport-fm.gr
20:18
20:20
60' Γκοοοοολ! 4-0 ο ΠΑΟΚ, με τον Βαρέλα να κάνει την κεφαλιά πάσα και τον Σάκχοφ με νέα κεφαλιά εξ επαφής να στέλνει τη μπάλα πάνω στον Μπάγιτς προτού με δεύτερη προσπάθεια σιγουρέψει το γκολ του... by www.sport-fm.gr
20:26
65' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Μάτος να πλασάρει από δεξιά και τον Μπάγιτς να διώχνει με τα πόδια. by www.sport-fm.gr
20:26
66' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Στανόγεβιτς παίρνει τη θέση του Χατζηλάμπρου. by www.sport-fm.gr
20:27
67' Δεύτερη αλλαγή για τους Βοιωτούς, με τον Ζησόπουλο να αντικαθιστά τον Μητρόπουλο. by www.sport-fm.gr
20:28
68' Εκτέλεση φάουλ από αριστερά από τον Γιαννούλη, κεφαλιά από τον Μάτος, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:28
20:34
74' Δυνατό σουτ του Στανόγεβιτς με το δεξί, ο Πασχαλάκης διώνχει εντυπωσιακά σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
20:37
78' Δεύτερη αλλαγή για τον «δικέφαλο του Βορρά». Έξω ο Βαρέλα, μέσα ο Μαλεζάς. by www.sport-fm.gr
20:39
80' Σέντρα σουτ του Ζαμπά από δεξιά, η μπάλα κόντραρε στον Ζησόπουλο και πήρε τροχιά προς την εστία, αλλά ο Μπάγιτς πρόλαβε κι έδιωξε σε κόρνερ με τη βοήθεια και του δοκαριού! by www.sport-fm.gr
20:41
81' Γκοοοοολ! 5-0 ο ΠΑΟΚ, με τον Ζαμπά να βγάζει μια παράλληλη σέντρα από τα δεξιά και τον επερχόμενο Σφιντέρσκι να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Λεβαδειακού... by www.sport-fm.gr
20:45
20:50
90' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Βιεϊρίνια να μπαίνει στο ματς, αντί του Πέλκα, και την Τούμπα να τον αποθεώνει ρυθμικά! by www.sport-fm.gr
20:50
20:53
90'+3' Λήξη του ματς, με τον ΠΑΟΚ να κερδίζει με 5-0 τον Λεβαδειακό και να σφραγίζει και μαθηματικά την κατάκτηση του φετινού τίτλου! by www.sport-fm.gr