Βόλος-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Βόλου με τον ΟΦΗ, για την τέταρτη αγωνιστική της Super League 1, στο Πανθεσσαλικό στάδιο.

16:47
16:47
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Βόλου με τον ΟΦΗ, για την τέταρτη αγωνιστική της Super League 1, στο Πανθεσσαλικό στάδιο. by www.sport-fm.gr
16:48
Μπορεί οι νεοφώτιστοι γηπεδούχοι να υπέστησαν την πρώτη ήττα τους στο πρωτάθλημα από τον Ολυμπιακό, ωστόσο το ευρύ 5-0 διαμορφώθηκε στα τελευταία 20 λεπτά, αφού μέχρι τότε το σκορ ήταν 1-0... by www.sport-fm.gr
16:48
Τώρα επιστρέφουν στο Πανθεσσαλικό στάδιο, για να αντιμετωπίσουν μια από τις εκπλήξεις του φετινού πρωταθλήματος! by www.sport-fm.gr
16:49
Οι «ομιλήτες» έχουν δύο νίκες και μια ισοπαλία με ένα πρόγραμμα, που… μόνο δεν είναι, έχοντας αντιμετωπίσει ήδη Άρη και Παναθηναϊκό, αμφότερους μάλιστα εκτός έδρας! by www.sport-fm.gr
16:50
Παρόλα αυτά, έχουν καταφέρει να κάνουν το καλύτερο ξεκίνημά τους στο πρωτάθλημα από το 1995 και είναι αήττητοι στα τελευταία εννιά επίσημα παιχνίδια τους... by www.sport-fm.gr
16:51
Ο ΟΦΗ πηγαίνει να αγωνιστεί σε ένα γήπεδο, που μόνο μια φορά έχει παίξει στην ιστορία του. Συγκεκριμένα, στο Πανθεσσαλικό, μετράει ένα παιχνίδι Κυπέλλου με αποκλεισμό στα πέναλτι από τη Νίκη Βόλου τον Οκτώβριο του 2016. by www.sport-fm.gr
16:52
Παράλληλα, σε επίπεδο Α’ Εθνικής έχει μεν παίξει στην πόλη του Βόλου, αλλά στο ΕΑΚ τρεις φορές, όλες με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου και έχασε το 1970, ενώ νίκησε το 1988 και το 1990. by www.sport-fm.gr
16:54
Ο Βόλος έχει στον πάγκο του ένα αρκετά νεαρό σε ηλικία προπονητή, τον 38χρονο Χουάν Φεράντο, από το καλοκαίρι του 2017. Είναι δηλαδή ο… μοναδικός άνθρωπος που έχει καθίσει στον πάγκο του από την ίδρυσή του! by www.sport-fm.gr
16:55
Αν και ο Ισπανός τεχνικός… πολιτογραφήθηκε Βολιώτης, το πέρασμά του από το Ηράκλειο και τον Εργοτέλη ήταν… βραχύβιο το καλοκαίρι του 2014, καθώς είχε μείνει εκεί για δύο αγώνες. Αντίθετα, με τον Βόλο κοντεύει τους 70. by www.sport-fm.gr
16:56
Ο Δημήτρης Μάνος και ο Κοσμάς Τσιλιανίδης έχουν πάρει στην πλάτη τους το επιθετικό κομμάτι του ΟΦΗ και έχουν βάλει από τρία γκολ ο καθένας, τα έξι από τα επτά της ομάδας τους ως τώρα. by www.sport-fm.gr
16:57
Παράλληλα, ο δεύτερος θα παίξει στο Βόλο το 200ο παιχνίδι στην επαγγελματική του καριέρα, ενώ ο πρώτος θα ψάξει το 50ο του γκολ στα πρωταθλήματα. by www.sport-fm.gr
16:59
Στο αρχικό σχήμα του Βόλου βρίσκονται οι: Γκαραβέλης, Φεράρι, Δημόπουλος, Διαμαντής, Ντεντάκης, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Ζοάο, Μουνίθ, Μυστακίδης και Γέντρισεκ. by www.sport-fm.gr
17:00
Ενώ την βασική 11άδα του ΟΦΗ απαρτίζουν οι: Σωτηρίου, Μπράουν, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Σακόρ, Τσιλιανίδης, Νέιρα, Σεμέδο και Μάνος. by www.sport-fm.gr
17:02
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Μελίσσας, Μπασόνγκ, Τσαούσης, Μαξ, Ατιγιάτ, Τόρες και Μάντζης. by www.sport-fm.gr
17:03
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Δερμιτζάκης, Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Φιγκεϊρέδο, Βαζ, Στάικος και Δεληγιαννίδης. by www.sport-fm.gr
17:05
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Γεώργιος Τάσης από τον Σύνδεσμο Ηπείρου και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Βασίλειος Φωτιάς του Συνδέσμου Πέλλας. by www.sport-fm.gr
17:08
Λιγοστός ο κόσμος που βρίσκεται στις κερκίδες, περίπου 10 λεπτά πριν την έναρξη... by www.sport-fm.gr
17:09
17:12
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
17:13
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες και οι φωτογραφίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
17:14
17:15
17:16
Σταματάει, προσωρινά ο αγώνας μετά από την πρωτοβουλία του ΠΣΑΠ, για τους ανασφάλιστους ποδοσφαιριστές. by www.sport-fm.gr
17:17
17:18
3' Σουτ του Ζοάο, έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Σωτηρίου! by www.sport-fm.gr
17:19
5' Σουτ του Σεμέδο, από την κορυφή της περιοχής, η μπάλα καταλήγει ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
17:21
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Μάνο να φεύγει στην αντεπίθεση μετά από κάθετη του Νέιρα, αλλά τον Γκαραβέλη να του λέει «όχι» στο τετ α τετ, διώχνοντας με το πόδι του προτού τραυματιστεί στη συνέχεια! by www.sport-fm.gr
17:23
17:24
17:25
10' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Τσιλιανίδη, ο Μάνος κάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
17:28
13' Δεύτερο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, αυτή την φορά από την αριστερή πλευρά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
17:30
17:30
16' Τρίτο κόρνερ υπέρ του ΟΦΗ, ξανά από αριστερά, περνάει χωρίς αντίκρισμα μετά το άστοχο σουτ του Μεγιάδο. by www.sport-fm.gr
17:33
18' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο να ανοίξει το σκορ στην κόντρα, με τον Γιαννούλη να απομακρύνει ενστικτωδώς -και με τον Σωτηρίου εξουδετερωμένο- με το κεφάλι το πλάγιο πλασέ του Ζοάο από την κάθετη του Μουνίθ, διώχνοντας σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
17:34
19' Από την εκτέλεση κόρνερ, ο Μπαλογιάννης κάνει τη «λόμπα», με το οριζόντιο δοκάρι να σταματάει τη μπάλα, που περνάει στη συνέχεια άουτ! by www.sport-fm.gr
17:35
20' Νέα πολύ καλή φάση για τους γηπεδούχους να σκοράρουν, με την κεφαλιά του Μυστακίδη, μετά από γέμισμα του Ζοάο από δεξιά, να περνάει ελάχιστα άουτ κι ενώ παράλληλα η μπάλα κουνάει τα δίχτυα! by www.sport-fm.gr
17:36
17:39
17:41
17:44
28' Διπλή ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Σωτηρίου να βγάζει το σουτ του Τσοκάνη, τον Ζοάο να παίρνει το... ριμπάουντ στην επαναφορά, αλλά το σουτ του μέσα από την περιοχή να περνάει λίγο άουτ... by www.sport-fm.gr
17:46
30' Καλό σουτ από τον Μεγιάδο, με τη μπάλα να περνάει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γκαραβέλη! by www.sport-fm.gr
17:47
17:53
38' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Μουνίθ να μπαίνει στην περιοχή, μετά από συνεργασία με τον Μπαλογιάννη, αλλά το τελείωμά του ήταν κάκιστο και η μπάλα περάσει ψηλά άουτ! by www.sport-fm.gr
17:54
39' Σουτ του Τσιλιανίδη, η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γκαραβέλη. by www.sport-fm.gr
17:55
40' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, μετά από αντεπίθεση από τα αριστερά, δίχως αποτέλεσμα. by www.sport-fm.gr
18:00
43' Ο Γέντρισεκ θέλει να βρει τον Μυστακίδη μέσα στην περιοχή, αλλά ο Μπράουν προλαβαίνει και με τάκλιν η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Γκαραβέλη. by www.sport-fm.gr
18:00
18:01
45'+1' Πολύ καλή φάση για τον ΟΦΗ, με τον Μάνο να φεύγει στην πλάτη της άμυνας από την κάθετη του Σεμέδο, αλλά τον Γκαραβέλη να τον νικάει ξανά στο τετ α τετ, αποκρούοντας με δεύτερη προσπάθεια! by www.sport-fm.gr
18:02
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια παραδόξως ισόπαλες χωρίς σκορ! by www.sport-fm.gr
18:18
18:18
18:20
18:20
47' Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση, για φάουλ πάνω στον Γέντρισεκ που έφευγε στην αντεπίθεση. by www.sport-fm.gr
18:22
18:27
18:30
18:31
57' Ο Τόρες προσπάθησε να βρει τον Γέντρισεκ με τακουνάκι, απομάκρυνε ο Νάστος. by www.sport-fm.gr
18:32
59' Δοκάρι και για τον ΟΦΗ, με το σουτ του Φιγκεϊρέδο στο όριο της μεγάλης περιοχής να βρίσκει στο οριζόντιο μέρος της εστίας του Γκαραβέλη και να περνάει άουτ στη συνέχεια! by www.sport-fm.gr
18:34
60' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους Κρητικούς, με το σουτ του Φιγκεϊρέδο μέσα από την περιοχή να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο... by www.sport-fm.gr
18:40
66' Ο Φιγκεϊρέδο στοπάρει και σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, αλλά είναι αδύναμο το σουτ και η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Γκαραβέλη. by www.sport-fm.gr
18:40
18:41
18:44
18:45
72' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Τσιλιανίδη, πρώτη κεφαλιά από τον Νέιρα, δεύτερη από τον Γιαννούλη η μπάλα πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
18:48
18:48
75' Γκοοοοοολ! 1-0 ο Βόλος, με τον Τόρες να φέρνει τη μπάλα στο αριστερό και με εξαιρετικό σουτ στο ύψος της μεγάλης περιοχής να ανοίγει το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα... by www.sport-fm.gr
18:51
77' Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, κεφαλιά του Νέιρα η μπάλα βρίσκει στη συμβολή του δεύτερου δοκαριού, για να απομακρυνθεί στη συνέχεια! by www.sport-fm.gr