90+4' Λήξη του ματς

90+3' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, Ο Ρουκάβινα αντί του Μάντζιου

89' Κίτρινη στον Άνχελ, ο οποίος απώθησε τον Τεν Κάτε!

88' Κίτρινη κάρτα στον Σένα των γηπεδούχων

84' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σαλπιγγίδης στη θέση του Καραγκούνη.

76' Δυνατό σουτ του Μπρούνο, αλλά διώχνει ο Γκαλίνοβιτς

73' Σέντρα από τα δεξιά, ο Νιχάτ βρήκε λίγο την μπάλα, αλλά δεν είχε στόχο

71' Αλλαγή για τους Ισπανούς. Ο Κάνι στη θέση του Ιμπαγάσα.

69' Κίτρινη στον Ζιλμπέρτο

67' Ο Ρόσι εκτέλεσε το πέναλτι και 1-1.

66' Λάθος εκτίμηση του Βαβζίνιακ μέσα από την περιοχή, έπεσε μετά από φάουλ που δεν δόθηκε και στη συνέχεια ανέτρεψε τον Πιρές.

63' Εξαιρετική κίνηση του Μάντζιου από τα αριστερά της περιοχής, απέφυγε τον αντίπαλο αμυντικό και το σουτ του μπροστά από τον Λόπεθ κόπηκε.

61' Διπλή αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ. Οι Νιχάτ και Πιρές εντός, έξω οι Γιορέντε και Εγκούρεν

59' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης εξαπέλυσε ένα... κεραυνό έξω από την περιοχή και έκανε το 1-0

58΄Καλό σουτ του Καθόρλα έξω από την περιοχή, άουτ.

57' Για ένα πεντάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ηρέμησαν το παιχνίδι και ανέβηκαν στην επίθεση.

52΄Οι ''πράσινοι'' προσπαθούν να ισορροπήσουν πάλι το παιχνίδι.

47' Καλό σουτ μέσα από την περιοχή του Καθόρλα, αποκρούει ο Γκαλίνοβιτς

46' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Γκάμπριελ στη θέση του Γκούμα

46' Έναρξη της επανάληψης.

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

38' Κίτρινη κάρτα στον Γκούμα

36' Η απίστευτη ταχύτητα στο παιχνίδι της Βιγιαρεάλ έχει.. κοπάσει και οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να ισορροήσουν στο κέντρο.

32' Ο Λόπεζ ύστερα από μία εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη μπλοκάρει την μπάλα, όμως έχει μπει μέσα στο τέρμα, και φαίνεται να έχει περάσει τη γραμμή.

31' Ακόμη μια καλή στιγμή για τους Ισπανούς. Άλλαξαν γρήγορα τη μπάλα, ο Ιμπαγάσα έγινε τελευταίος αποδέκτης και το σουτ πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.

29' Μεγάλη φάση και επέμβαση του Γκαλίνοβιτς. Ο Ιμπαγάσα βγήκε στη κόντρα, τράβηξε πάνω του δύο αμυντικούς, έσκαψε μέσα στην περιοχή στον ανενόχλητο Ρόσι και εκείνος με σουτ στην κίνηση είδε το stop του πορτιέρο των ''πρασίνων''

27' Πολύ μεγάλη ευκαρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης προσποιήθηκε μπροστά από δύο αμυντικούς, έκανε το σουτ το οποίο κόντραρε και στην επαναφορά έστειλε τη μπάλα στα χέρια του Λόπεθ.

24' Ο Ιμπαγάσα εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, κακή έξοδος του Γκαλίνοβιτς, ο Εγκούρε έπιασε την κεφαλιά αλλά πέρασε λίγο άουτ.

20' Οι φιλοξενούμενοι κλείνουν τους χώρους και προσπαθούν να πάρουν το κέντρο. Επιθετικά δεν έχουν δείξει κάτι το αξιόλογο.

14' Ο Καραγκούνης εκτέλεσε το κόρνερ απο τα αριστερά και ο Μάντζιος με τακουνάκι έστειλε τη μπάλα άουτ.

11' Οι ''πράσινοι'' προσπαθούν να παγώσουν το ρυθμό, αλλά τα λάθη τους δίνουν ευκαιρίες στην ισπανική ομάδα να ανακτά εύκολα την κατοχή.

6’ Πρεσάρουν πολύ οι παίκτες των γηπεδούχων και με τις συνεχείς εναλλαγές θέσεων προβληματίζουν τους αμυντικούς του Παναθηναϊκού.

5' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βιγιαρεάλ. Ο Γιορέντε πήρε τη μπάλα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, σούταρε και ο Γκαλίνοβιτς απέκρουσε.