Σε εξέλιξη η αναμέτρηση της Ισπανίας με το Ιράκ, για τον Α’ όμιλο του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών. Ο Βίγια στο 54' με κεφαλιά εκανε το 1-0. Παρακολουθήστε ζωντανά από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα.

90' Τέλος του αγώνα

54’ ΓΚΟΛ για την Ισπανία! Εξαιρετική σέντρα από τον Καπντεβίλα από τα αριστερά και ο Βίγια με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, έβαλε μπροστά στο σκορ τους Ισπανούς

53' Κίτρινη κάρτα: Μαρτσένα

46' Εναρξη δευτερου ημιχρονου

45' Ημίχρονο

38' Κίτρινη κάρτα: Αλόνσο

28' Κίτρινη κάρτα: Μπασέμ

26' Συνεχίζει να είναι καλύτερη η Ισπανία, έχει δημιουργήσει κάποιες ευκαιρίες με τον Βίγια, αλλά η εικόνα στο παιχνίδι παραμένει ίδια

13’ Καλύτερη η Ισπανία σε αυτά τα πρώτα λεπτά, έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού, χωρίς όμως να έχει δημιουργήσει κάτι το αξιόλογο στην αντίπαλη εστία